Takiej gwiazdy betlejemskiej nie kupuj. gwałtownie zmarnieje i nie wytrwa do świąt. Będziesz żałować

1 tydzień temu
Zdjęcie: Gwiazda betlejemska AGNIESZKA SADOWSKA/ Agencja Wyborcza.pl


Poisencja to jeden z symboli Bożego Narodzenia. W grudniu intensywnie szukamy jej w sklepach i stawiamy na stole podczas kolacji wigilijnej. Po trzech szczegółach rozpoznasz zdrową i zadbaną roślinę. Podpowiemy też, jak dbać o gwiazdę betlejemską.
Gwiazda betlejemska znana jest też jako wilczomlecz nadobny oraz poinsecja. Kwitnie w grudniu i pojawia się w marketach oraz kwiaciarniach chwilę przed Bożym Narodzeniem. Kojarzy się ze świętami, podobnie jak jemioła. Wygląda jak gwiazda betlejemska na choinkę, którą umieszcza się na szczycie drzewka. jeżeli chcesz, żeby cieszyła oko jak najdłużej, w sklepie zwróć uwagę na trzy rzeczy.


REKLAMA


Zobacz wideo Jak dbać o gwiazdę betlejemską, by długo cieszyła oczy?


Jak wygląda gwiazda betlejemska? Od razu rozpoznasz zdrową roślinę
Poisencja symbolizuje gwiazdę, która pojawiła się na niebie w czasie narodzenia Jezusa Chrystusa. W Stanach Zjednoczonych kwiat ma choćby własne święto. Zanim zdecydujesz się go kupić, sprawdź:
Zobacz też: Nie czekaj do lata. Świeże i jędrne pomidory możesz mieć na parapecie. Uważaj na zasadę 6 godzin


stan liści i przykwiatków,
podłoże,
stan łodyg.


Liście powinny być mocno zielone, sprężyste i bez plam, a kwiaty intensywnie wybarwione. Zbyt mokra ziemia może świadczyć o przelaniu, a zbyt sucha o słabej pielęgnacji. Zdrowe łodygi są sztywne i gładkie. jeżeli są połamane lub uszkodzone, to znaczy, iż roślina była transportowana w nieprawidłowy sposób.


Gwiazda betlejemska, fot. EyeEm Mobile GmbH / iStock Gwiazda betlejemska, fot. EyeEm Mobile GmbH / iStock


Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, żeby zakwitła? O tym trzeba pamiętać
Pod żadnym pozorem nie kupuj rośliny z opadniętymi lub żółknącymi liśćmi. To znak, iż była przechowywana w zbyt niskiej temperaturze. Może być ci trudno ją uratować, bo gwiazda betlejemska ma spore wymagania. Potrzebuje słońca, więc najlepiej postawić ją na parapecie. Ważna jest również ziemia. Żyzna gleba z dodatkiem gruboziarnistego piasku oraz granulek keramzytu to coś, co poisencja lubi najbardziej. Trzecim kluczowym elementem jest doniczka. Koniecznie musi być wyposażona w otwory odpływowe. Dzięki temu będzie odprowadzać nadmiar cieczy i zapobiegać procesom gnilnym. Pamiętaj, iż optymalna temperatura dla tego kwiatu to 18-20 st. C.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału