Sadzenie pomidorów do gruntu nie musi być jedynym sposobem na uprawę tych warzyw. jeżeli nie mamy zbyt wiele miejsca, możemy wypróbować inną metodę, równie skuteczną i sprawdzoną. Przy okazji nie można zapominać o odpowiednim ich nawożeniu. Prosty, domowy specyfik przyniesie nam spektakularne efekty.
REKLAMA
Zobacz wideo Nie tylko ogórki można kisić. Zobacz, jak przyrządzić pomidory kiszone
Jak hodować pomidory na balkonie? Sadzonka umieszczona w ten sposób będzie lepiej rosnąć
Pomidory są nie tylko niezwykle pyszne, ale również zdrowe. Warto zawsze mieć je pod ręką, kiedy chcemy przyrządzić kanapki, sałatki, czy obiad. Nic dziwnego, iż w swoich przydomowych ogródkach i na balkonach sadzi je coraz więcej osób. Dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń, najlepiej sprawdzi się interesujący pomysł na pomidory z butelek. Sadzenie możemy rozpocząć już niebawem, bo na początku czerwca, a będziemy potrzebować do tego: nasion pomidora, waty oraz plastikowych butelek. Na początek rozkładamy na wilgotnej wacie nasze nasionka i czekamy, aż zaczną kiełkować. Następnie umieszczamy sadzonki w specjalnie przygotowanych butelkach. Muszę one mieć odcięte dno i wnętrze wyłożone folią aluminiową. Sadzonkę pomidora umieszczamy tak, by wychodziła z szyjki naczynia, a następnie wsypujemy do środka ziemię i wieszamy całość do góry dnem. Dzięki tej metodzie zaoszczędzimy miejsce, ale też dajemy warzywom lepszy dostęp do światła. Woda z podlewania będzie zaś trafiać gwałtownie i bezproblemowo wprost do korzeni. Na koniec nie zapominajmy o obowiązkowym nawożeniu.
Gnojówka z pokrzywy na pomidory. Ten zdrowy i tani, domowy nawóz zdziała prawdziwe cuda
Prawidłowe nawożenie pomidorów może pomóc nam w odpowiedniej pielęgnacji i zapewnić obfite plony. Najlepszym domowym nawozem zarówno do warzyw sadzonych w gruncie, jak i tych wiszących w butelkach będzie gnojówka z pokrzywy. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż jej wytwarzanie może potrwać choćby dwa tygodnie. Na początek zbieramy pokrzywy w rękawiczkach ogrodniczych, by się nie poparzyć. Wystarczy, iż napełnimy ziołami około jedną trzecią pojemności standardowego, plastikowego wiaderka. Następnie zalewamy pokrzywy wodą do pełna i odstawiamy do cienia na około 14 dni. Gdy po kilku dniach mieszanka zacznie fermentować i pojawią się na wierzchu bąbelki, możemy ją zamieszać. Gnojówka będzie gotowa do użycia na pomidorach dopiero wtedy, gdy przestanie się pienić. Gotowy nawóz musimy rozcieńczyć z wodą w proporcjach jeden do 10. Podlewamy warzywa raz na dwa tygodnie.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.