Kolorowa arkadia w twoim ogrodzie. Te rośliny wyścielają trawnik maciupkimi dziełami Matki Natury

1 dzień temu
Co oznacza dywan kwiatowy? To nic innego, jak rośliny kobiercowe, które są doskonały pomysłem dla wszystkich, którzy chcą posiadać piękny kobierzec w swoim ogrodzie. Wybierając różne formy i kolory, możemy stworzyć w swoim otoczeniu urokliwy zakątek. Zobacz, które rośliny sprawdzą się najlepiej.
Rośliny kobiercowe to wszystkie gatunki, które w naszym ogrodzie mogą stworzyć gęste i niskorosnące dywany. Taki widok przywodzi na myśl barokowe podwórza, pełne pięknych, różnobarwnych kwiatów. jeżeli chcemy mieć coś takiego w swoim otoczeniu, musimy wybrać odpowiednie byliny do stworzenia kompozycji. Zobacz, które sprawdzą się najlepiej.


REKLAMA


Zobacz wideo Przesadzajcie, a urośniecie! Oto, jak powinno się przesadzać rośliny doniczkowe!


Jakie kwiaty tworzą dywany? Postaw na przepiękne rośliny kobiercowe, które ozdobią ogród
jeżeli marzy ci się kwiatowy dywan w ogrodzie, musisz wiedzieć, iż tworzy się go z roślin kobiercowych. To takie gatunki, które naturalnie rosną, płożąc się, a ponadto ścielą się gęsto, pokrywając dużą powierzchnię ziemi. Ważne, by wybierać takie byliny, które nie będą wznosiły się wysoko. Najlepiej, by były to gatunki dorastające do maksymalnie 15 centymetrów. Możemy wybierać naprawdę różne opcje, szeroką gamę kolorystyczną i odmienne formy. Przy odrobinie wyobraźni uda nam się stworzyć niezwykłe, dywanowe kompozycje. Poza urokliwym wyglądem przyczynią się one również do zapewnienia zdrowej przyszłości dla naszego ogrodu. Płożące się gatunki zapobiegają bowiem erozji gleby oraz tłumią wzrost uciążliwych chwastów. Poznaj kilka najlepszych opcji, które nadadzą się choćby dla początkujących ogrodników.


Macierzanka piaskowa: Sadzonki przydadzą się na kwiatowy dywan. Poznaj najlepsze rośliny
Jednym z najlepszych wyborów, jeżeli chodzi o rośliny kobiercowe, są macierzanki. Ten gatunek rośnie bowiem naprawdę nisko, bo zaledwie do pięciu centymetrów wysokości. Charakteryzuje się aromatycznie pachnącymi, drobnymi kwiatami o fioletowym kolorze, które pojawiają się już w czerwcu. gwałtownie uda nam się osiągnąć gęsty kobierzec, przy niewielkiej pielęgnacji. Wystarczy posadzić macierzankę piaskową w przepuszczalnej glebie i umiarkowanie ją podlewać. Do otoczenia tego gatunku sprawdzi się rozchodnik ostry, wzrastający nieco wyżej, bo od pięciu do 10 centymetrów. Jego sukulentowe liście zachwycają zwartością, a żółte kwiaty przyciągają wzrok. Jego również należy oszczędnie podlewać i można sadzić w zarówno nasłonecznionych, jak i zacienionych miejscach. Jeszcze wyższą rośliną jest barwinek pospolity. Jest on jednak nieco bardziej wymagający, preferując stanowiska półcieniste oraz cieniste. Możemy więc sadzić go w okolicach drzew. Zachwyci nas za to niebieskimi kwiatami. Warto także zwrócić uwagę na bodziszka korzeniastego, który dorasta do 15 centymetrów wysokości. Tworzy on zwarte skupiska fioletowych kwiatów, a jego liście o mocnym, charakterystycznym zapachu odstraszają szkodniki. On również preferuje półcień, ale za to nie wymaga obfitego podlewania i jest odporny na suszę.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału