Słodkie i soczyste truskawki to jeden z najpyszniejszych smaków lata. Niestety ich zaporowe ceny na targach często mogą zniechęcać wiele osób do kupowania tego przysmaku. Na szczęście choćby mieszkańcy bloków mają możliwość wyhodować je na własną rękę. Wcale nie trzeba być specjalistą. Wystarczy, iż dopilnujesz określonego terminu sadzenia i zadbasz o podstawowe warunki uprawowe, którym trudno jest nie sprostać.
REKLAMA
Zobacz wideo Sposoby na przechowywanie żywności. Spraw, by jedzenie nie lądowało w koszu!
Kiedy sadzić truskawki wiosną? Zaczekaj aż przymrozki złagodnieją
Truskawki, podobnie jak znaczna większość roślin, posiada dwa terminy sadzenia - jesienny i wiosenny. Właściciele ogrodów zdecydowanie powinny wziąć się do pracy jeszcze przed nadejściem zimy. Mieszkańcy bloków, z uwagi na ograniczone możliwości uprawowe, z działaniami uwzględniającymi rozsad tych słodziutkich owoców mogą wstrzymać się do wiosny. jeżeli chodzi o odmiany, które najlepiej odnajdą się w doniczce, warto postawić na te odznaczające się wysoką odpornością na mrozy oraz powtarzające owocowanie, np. Pink Panda.
Zobacz też: Wręcz nornicy bilet w jedną stronę. Wystarczy połączyć te dwa składniki. Gryzoń już nie wróci do ogrodu
Przy kupowaniu sadzonek warto zwrócić uwagę na ich kondycję. Zdecydowanie unikajmy tych, na których widać zieloną pleśń lub czarne plamy na korzeniach. jeżeli siewka jest zdrowa, możemy mieć pewność, iż przy odpowiednio przeprowadzonej pielęgnacji będziemy mogli cieszyć się smacznymi owocami od czerwca aż do pierwszych jesiennych przymrozków. Oto zabiegi, o których należy pamiętać.
Jak sadzić truskawki w doniczkach? Wybierz odpowiedni pojemnik do hodowania słodkich owoców
Osoby, które decydują się na hodowanie truskawek w donicy na balkonie, za wysadzenie owoców powinny zabrać się w słoneczny, majowy dzień. W ten sposób można uniknąć przemarznięcia sadzonek, co w efekcie mogłoby zrujnować plony. W sytuacji, kiedy na zewnątrz wciąż występują przymrozki, warto okryć rośliny agrowłókniną.
Ziemia w doniczce powinna być próchnicza, żyzna, o poziomie pH 5,5-6,5 i wypełniona keramzytem. Dodatkowo ważnym aspektem jest kupienie pojemnika, który posiada otwory w dnie, aby roślina mogła sobie dozować wodę w miarę swoich potrzeb. Nie można również zapominać o nawożeniu. W tym celu stosuj mieszanki dedykowane truskawkom, unikaj uniwersalnych odżywek.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.