Zgodnie z tradycją strojeniem choinki powinno się zajmować dopiero w Wigilię 24 grudnia. Niektórzy wciąż tak postępują. w tej chwili jednak większość Polaków kupuje ją i ubiera już na początku miesiąca.
Niekoniecznie ze względu na małe dzieci w rodzinie, (które chcą wcześniej poczuć świąteczny klimat) lub osobiste upodobania. W końcu im wcześniej jest w domu, tym dłużej można cieszyć się bożonarodzeniową atmosferą.
Jaką choinkę wybrać - żywą czy sztuczną? Prawdziwe drzewko tworzy wyjątkową atmosferę
Obie opcje mają wiele zalet. Sztuczna choinka może być wykorzystywana co roku, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. zwykle nie robi jednak aż takiego wrażenia, choćby jeżeli jest wspaniale przystrojona.
Żywe drzewko jest znacznie piękniejsze od sztucznego. Prezentuje się okazalej i roztacza w mieszkaniu wspaniały leśny zapach. Tworzy niepowtarzalny klimat, niezależnie od tego, czy jest świerkiem, sosną czy jodłą kaukaską, ale trzeba o nie odpowiednio dbać, by dotrwało do świąt. Czy wiesz, co zrobić, żeby choinka nie gubiła igieł i cieszyła oczy swą urodą choćby w styczniu?
Może cię zainteresować: Gwiazda betlejemska gubi liście? Sprawdź, czy nie popełniasz tego błędu
Na to zwróć uwagę przy zakupie choinki i zastosuj ten trik, a długo postoi w mieszkaniu
Zależy ci na tym, by choinka zachwycała wyglądem przez wiele tygodni? Wybierz najbardziej zielone drzewko, ze sprężystymi igłami, (które nie odpadają, gdy tylko się je dotknie).
Po zakupie zacznij o nie odpowiednio dbać od samego początku, kiedy tylko postawisz je w twoim mieszkaniu. Nie powinna trafić od razu do salonu, a do chłodniejszego garażu, w którym musi spędzić kilka godzin, aby stopniowo przyzwyczaiła się do wyższej temperatury.
To jednak dopiero początek. Później, po przeniesieniu do salonu i tak powinieneś trzymać ją z dala od źródeł ciepła tj. grzejniki czy kominek. To nie tylko kwestia zdrowia drzewka, ale również twojego bezpieczeństwa.
Czytaj również: Genialny trik na wyczyszczenie wazonu ze szkła. Osad zniknie na zawsze
Co zrobić, żeby choinka nie gubiła igieł? Nakarm ją wodą z cukrem i solą
Kluczem do sukcesu jest nawadnianie świątecznego drzewka. Do codziennego podlewania choinki najlepiej wykorzystać wodę z przyprawami - cukrem i solą, które dostarczą jej odpowiednich składników odżywczych i zatrzymają wilgoć w igłach. Na 1 litr wody wystarczą 2 łyżki stołowe soli i cukru.
Regularnie zmieniaj wodę w podstawce na świeżą. Od czasu do czasu możesz także wrzucić do środka miedziane monety, które zapobiegną rozwojowi drobnoustrojów z uwagi na adekwatności antybakteryjne.
Zobacz też:
To najczęstszy błąd pielęgnacyjny popełniany zimą. Nie rób tego swoim roślinom doniczkowym
Gwiazda betlejemska nie musi być czerwona. Te odmiany kwitną na biało
Rozpuść w konewce i podlej zamiokulkasa. Nie zliczysz nowych liści