Spotkanie z czekającymi na adopcję podopiecznymi schroniska, skorzystanie z porad kociej behawiorystki, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, słodki poczęstunek, a także możliwość zwiedzania kociego domku – to niektóre z atrakcji, jakie szykowane są przez pracowników świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kota.
W ubiegłym roku pod opiekę świdnickiego schroniska trafiło 665 zwierząt – psów i kotów pochodzących z różnych zakątków Dolnego Śląska, a do adopcji przekazano 453 podopiecznych placówki przy Pogodnej 3. Na nowy dom czeka w tej chwili 19 kotów. Okazją do ich poznania będzie zbliżający się Światowy Dzień Kota. – Nie możemy go świętować inaczej niż w gronie kocich wielbicieli! Zapraszamy Was serdecznie w niedzielę, 16 lutego do naszego schroniska na Pogodnej 3 w Świdnicy, gdzie od 11.00 do 15.30 będzie na Was czekać mnóstwo kocich atrakcji – zapowiadają przedstawiciele placówki.
– Co na Was czeka? Zwiedzanie nowego kociego domku (w zeszłym roku powstała wyjątkowa przestrzeń dla naszych kotów – teraz możecie ją zobaczyć na własne oczy), wycieczki po schronisku o godz. 12.00 i 14.00 (zajrzycie do zwierząt i poznacie kulisy naszej pracy), wolontariat (dowiecie się, jak możecie pomagać naszym podopiecznym i od razu zapisać się na wolontariat), kącik edukacyjny z kocią behawiorystką Anną Osienienko (nauczycie się odczytywać kocie nastroje na podstawie zdjęć i poznacie ciekawostki o ich zachowaniach), warsztaty plastyczne (tworzenie magnesów i przypinek z własnymi wzorami oraz kolorowanki z grafikami naszych podopiecznych), kocie tatuaże i balony dla najmłodszych i nie tylko, słodkie stoisko z domowymi ciastami i babeczkami, pyszna kawa,
gadżety – upominki dla wszystkich kociarza i psiarza – wyliczają.
Podczas kociego święta prowadzona będzie również zbiórka darów dla podopiecznych schroniska. – Jeśli chcecie wspomóc nasze mruczki, przynieście: mokrą karmę wysokiej jakości (np. Dolina Noteci, Ferringa, Cosma, Animonda, Purizon, Wild Freedom, Catz Finefood), karmę mokrą i suchą Gastrointestinal, żwirki bentonitowe, małe drapaki kartonowe – zachęcają pracownicy schroniska.
/Fundacja Mam Pomysł, opr. mn/