Siatka na balkon dla kota jest jedynym sposobem, by chronić czworonoga przed upadkiem z wysokości. Jej montaż jest bardzo prosty, a konstrukcja stabilna i bezpieczna.
Czy siatka na balkon dla kota jest gwarancją bezpieczeństwa?
Kot jest energicznym zwierzęciem i lubi być w ciągłym ruchu. Interesuje się światem zewnętrznym, dlatego z ciekawości opuszcza dom na dzień czy dwa, po czym wraca na swoje legowisko. Lubi przebywać na balkonie i prowadzić swoje obserwacje. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale zawsze powstaje ryzyko, iż wyskoczy, jeżeli zobaczy coś interesującego. Choć mówi się, iż kot zawsze spada na cztery łapy, to upadek może doprowadzić do pęknięcia kończyn, stłuczeń i obić, a także do uszkodzeń narządów wewnętrznych, a choćby śmierci.
Jeśli chcecie Państwo chronić kota, to siatka balkonowa jest najlepszym zabezpieczeniem. To praktyczna, solidna i skuteczna osłona, ponieważ uniemożliwia chodzenie po barierkach. Tylko w ten sposób uchronicie pupila przed nieszczęśliwym wypadkiem. Kot nie jest izolowany, jak mogłoby się wydawać, bo wciąż może obserwować otoczenie i wylegiwać się na tarasie, korzystając ze świeżego powietrza i promieni słonecznych. Siatki ochronne nie ograniczają jego przestrzeni, a jedynie go chronią. Osłona zabezpieczy też balkon przed ptakami, np. gołębiami, które lubią siadać na barierkach.
Siatka ochronna – dlaczego oczka są ważne przy montażu siatki na balkonie?
Zabezpieczenie balkonu jest koniecznością, ale też leży w obowiązku każdego właściciela zwierzęcia. Siatka dla kota pozwala chronić czworonoga. Nie ma możliwości pilnowania pupila, więc jedynym wyjściem jest montaż tego rodzaju osłony. Siatka na balkon dla kota jest konieczna szczególnie na wyższych kondygnacjach budynku, bo wyskok kociaka może być jego ostatnim w życiu. Zwierzę jest zwinne i balansuje po balustradach, ale widząc ptaka może za nim skoczyć. Straci równowagę, gdy na przykład wystraszy się huku. Zawsze jest ryzyko, iż może spaść.
Wiele osób broni się przed montażem siatek, bo uważa, iż balkon straci na wyglądzie. Nic bardziej mylnego, taras będzie dobrze się prezentował, ponieważ na druty można nałożyć dowolny kolor, co doda estetyki balkonowi. Siatka odporna jest na warunki atmosferyczne, więc nie ma obaw, iż korozja ją uszkodzi. Trzeba tylko ustalić wymiar siatki i wybrać takie jej oczka, żeby kot nie mógł się przez nie prześlizgnąć.
Siatki ochronne – ile jest sposobów łączenia siatki?
Montaż siatki balkonowej jest możliwy niezależnie od tego, czy taras ma zadaszenie czy nie, oraz gdy występują nierówności ściany. Jednym ze sposobów jest inwazyjny. Po obwodzie powierzchni co 40 cm montowane są kołki rozporowe czy zaczepy zakończone oczkami, a następnie przeciągana jest linka stalowa, która musi być naciągnięta rzymską śrubą. Połączenie elementów łatwym i szybkim sposobem jest zaletą opasek zaciskowych. Do stelaża specjalnymi zszywkami dołączacie siatkę.
Akcesoria pozwalają na proste mocowanie i naciąganie drucianych elementów, a łącznik fragmentów siatek balkonowych zapewnia wygodne ich zespolenie. W rogach barierki instalujecie pionowe profile aluminiowe i wykonujecie zadaszenie z siatki. Podczas montażu siatek ochronnych możecie wykorzystać bezinwazyjną metodę, która polega na mocowaniu profili aluminiowych lub specjalnych zaczepów, tworzących klatkę. Następnie wykonujecie stelaż z linek stalowych oraz dopinacie siatkę. Ten sposób różni się od inwazyjnego tym, iż nie ingerujecie Państwo w konstrukcję balkonu. Po demontażu ochrony nie ma żadnych śladów po siatce.