Sezonowe przechowywanie – jak namioty magazynowe wspierają rolników i ogrodników?

4 godzin temu
Sezonowe magazyny muszą być bezpieczne, elastyczne i szybkie w montażu. Okazuje się, iż nowoczesnym i ekonomicznym rozwiązaniem jest inwestycja w mobilne namioty magazynowe! Zadaszenia sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych gospodarstwach.


Czym charakteryzują się namioty magazynowe?


Namioty magazynowe to uniwersalne obiekty, które są szybkie i łatwe w montażu. Posiadają mobilne konstrukcje, które umożliwiają złożenie zadaszenia poza sezonem lub przeniesienie go na inną lokalizację.


Wodoodporne plandeki namiotów magazynowych zapewniają suchą i bezpieczną przestrzeń do przechowywania plonów, towarów, pojazdów i maszyn. Dlatego są doskonałą alternatywą dla niemobilnych nieruchomości, których budowa jest kosztowna i trwa znacznie dłużej.


Warto zaznaczyć, iż hale namiotowe są także niezwykle elastyczne. Posiadają modułową budowę, która umożliwia wydłużenie ich powierzchni w dowolnym momencie. Dzięki temu zadaszenia można gwałtownie i sprawnie dostosować do aktualnych potrzeb magazynowych.


Solidne namioty magazynowe posiadają stalowe konstrukcje, które można rozłożyć na niemal każdym rodzaju płaskiego podłoża. Obiekty, które posiadają stelaże letnie, sprawdzą się do okresowego przechowywania plonów w miesiącach wiosenno-letnich. Z kolei zadaszenia na konstrukcjach całorocznych mogą być używane niezależnie od pory roku i warunków.


O tym, jaki namiot magazynowy wybrać i gdzie warto go zamówić, przeczytasz w artykule https://wszczecinie.pl/przechowywanie-nigdy-nie-bylo-takie-proste-poznaj-namioty-magazynowe/47990.


Jakie potrzeby rolników i ogrodników zaspokajają namioty magazynowe?


Gospodarstwa rolne szukają nowych, ekonomicznych rozwiązań, które usprawniają pracę, pozwolą zaoszczędzić czas i poprawią logistykę. Namioty magazynowe są właśnie takim narzędziem, które może okazać się przydatne na różnych etapach zarządzania gospodarstwem rolnym. Dowiedzmy się zatem, jakie potrzeby rolników i ogrodników mogą zaspokoić uniwersalne zadaszenia.


Przechowywanie płodów rolnych


Namioty magazynowe umożliwiają bezpieczne magazynowanie płodów rolnych takich jak: zboża, owoce i warzywa. Plandeka odporna na wilgoć i promieniowanie UV chroni plony zarówno przed deszczem, jak i przed palącym słońcem. W halach namiotowych możemy przechowywać również sadzonki roślin, siano, pasze dla zwierząt oraz kiszonki. Gospodarstwa zajmujące się przetwórstwem składują w nich beczki, opakowania i skrzynki.


Garażowanie pojazdów, sprzętu i maszyn


Gospodarstwa rolne potrzebują dodatkowej przestrzeni nie tylko do przechowywania plonów. Namioty magazynowe umożliwiają również zabezpieczenie pojazdów, maszyn rolniczych, narzędzi ogrodniczych i wszelkiego sprzętu. Szczelne poszycia chronią elementy wykonane z metalu przed rdzewieniem, a uszczelki i plastikowe części przed destrukcyjnym wpływem promieni słonecznych. Co więcej, namioty garażowe posiadają pełne plandeki, które chronią zawartość namiotu przed wzrokiem osób postronnych.


Pakowanie, sortowanie i przetwórstwo


Namioty magazynowe zapewniają komfortową przestrzeń do pracy. Dzięki temu możemy przeprowadzać w nich procesy związane z pakowaniem towarów i sortowaniem plonów. Ponadto w przestronnym wnętrzu hali namiotowej możemy realizować prace związane z przetwórstwem owoców, warzyw, mleka i mięsa. Namioty przemysłowe izolują pracowników od zimnego wiatru, zapewniają im suchą i zacienioną przestrzeń.


Sezonowa przestrzeń dla zwierząt


Przestronne namioty magazynowe w gospodarstwach rolnych spełniają rolę mobilnych wiat pastwiskowych dla bydła lub drobiu. Zadaszenia zapewniają bezpieczne schronienie dla zwierząt i umożliwiają im schowanie się przed deszczem lub słońcem. Lokalizację obiektów możemy dowolnie zmieniać, w zależności od tego, gdzie aktualnie wypasamy zwierzęta.


Co warto wiedzieć, zanim zamówimy namiot magazynowy?


Każda inwestycja musi być przemyślana, dlatego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie namiotu magazynowego, warto dobrze się zastanowić, jakie powinien mieć wymiary i parametry.


Rozmiar zadaszenia powinien być dostosowany do przestrzeni, jaką dysponujemy, ale także do rodzaju i wielkości towarów, które planujemy w nim przechowywać.


Kolejną kwestią będzie rodzaj poszycia i stelaża, który najlepiej sprawdzi się w naszym gospodarstwie. jeżeli zależy nam na wytrzymałym obiekcie, który może być używany niezależnie od pory roku, wybierzmy namiot magazynowy na konstrukcji całorocznej. Ponadto zadaszenie powinno posiadać mocną plandekę z PVC o wysokiej gramaturze.


Odpowiednia lokalizacja


Namioty magazynowe mogą być rozłożone na każdej wyrównanej powierzchni. Warto jednak wybrać miejsce osłonięte od wiatru np. w okolicy budynków, ogrodzenia, czy żywopłotu. Dzięki temu zniwelujemy siłę naporu wiatru na plandekę i zmniejszymy ryzyko uszkodzenia obiektu.


Dobre zakotwienie


Pamiętajmy, aby przed montażem namiotu magazynowego wyposażyć się w kotwy do konstrukcji. Muszą być one dostosowane do rodzaju podłoża, na którym będzie stało nasze zadaszenie. Odpowiednie zakotwienie zapewni stabilność i wytrzymałość obiektu.
Idź do oryginalnego materiału