Policjanci uratowali bezpańskie koty przed zamarznięciem w pustostanie. Szukają nowego domu

1 tydzień temu
Zdjęcie: Policjanci zaopiekowali się zwierzętami zamieszkującymi pustostan | fot. KMP Zamość


Dzięki współpracy zamojskich policjantów, Inspekcji Weterynaryjnej i fundacji „Kudłaty Przyjaciel” dwa bezpańskie koty znalazły schronienie w bezpiecznych warunkach. Zwierzęta, które przebywały w pustostanie, trafiły pod opiekę weterynarza i będą szukały nowego domu.

Bezpańskie koty szukają domu

Policjanci z Zamościa, we współpracy z Inspekcją Weterynaryjną i fundacją „Kudłaty Przyjaciel”, otrzymali informację o bezpańskich kotach zamieszkujących pustostan na jednym z osiedli. Interwencja miała na celu sprawdzenie warunków, w jakich przebywają zwierzęta.

Na miejscu okazało się, iż zwierzęta były dokarmiane przez współwłaściciela posesji, jednak nie mógł on zapewnić im odpowiedniej opieki. Koty były dożywione, ale przebywały w nieodpowiednich warunkach. Decyzją służb, zwierzęta zostały zabrane do schroniska, gdzie otrzymają pomoc weterynarza i będą oczekiwać na adopcję.

Policjanci zaopiekowali się zwierzętami zamieszkującymi pustostan | fot. KMP Zamość

Policjanci ratują również zwierzęta

Jak dobrze wiadomo, policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których pomocy potrzebują także zwierzęta. Mundurowi również na takie wydarzenia nie są obojętni i adekwatnie reagują, bez wahania niosąc pomoc zwierzętom. W dotarciu do zwierząt, które potrzebują pomocy bardzo ważna jest kooperacja mieszkańców ze służbami.

Ślubowanie nowych policjantów w Lublinie | fot. KWP Lublin

Zgłaszając krzywdę zwierzęcia pamiętaj by:

  • Zgłaszać wałęsające się zwierzęta na numer 112 lub korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Reagować, widząc zaniedbane zwierzęta, i alarmować odpowiednie służby.
  • Jeśli z kolei w danym miejscu napotykamy wałęsające się bezpańskie psy, a nie ma realnego zagrożenia życia lub zdrowia, można o powyższej sytuacji powiadomić policjantów korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub skontaktować się z dzielnicowym.

Czy zdarzyło Ci się pomóc bezpańskiemu zwierzęciu? Podziel się swoją historią w komentarzu lub udostępnij ten artykuł, by zwiększyć świadomość na temat pomocy potrzebującym zwierzętom.

Idź do oryginalnego materiału