Owiń drzewa owocowe. w okresie nie nadążysz ze zdrowymi zbiorami. Robak nie siądzie

3 godzin temu
Zdjęcie: Sundry Photography/iStock


Drzewka owocowe, w tym zwłaszcza jabłonie, śliwy, czereśnie czy grusze, to częsty wybór w ogrodach. Niestety choćby przy najlepszej pielęgnacji może się zdarzyć, iż w plonach trafisz na przykrą niespodziankę. Co zrobić, żeby owoce nie miały robaków?
jeżeli nie jesteś fanką chemicznych oprysków, ale posiadasz w ogrodzie drzewka ogrodowe lub ozdobne, z pewnością zainteresuje cię trik z wykorzystaniem taniego i niezawodnego sposobu. Zamiast wydawać majątek na specjalistyczne preparaty, odwiedź sklep papierniczy. Znajdziesz tam najlepszy produkt do walki z insektami.


REKLAMA


Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie


Jak zabezpieczyć drzewka owocowe przed robakami? Kupisz w papierniczym
Drzewa owocowe cieszą się niesłabnącą popularnością w ogrodach. Wiosną pokrywają się uroczymi, drobnymi kwiatami w odcieniach bieli i różu, zaś później obradzają w przepyszne plony. Niestety, bywają podatne na szkodniki, które zajadają się nimi równie chętnie, co my. By tak się nie działo, często sięgamy po chemiczne opryski lub stosujemy bielenie pnia. Tymczasem istnieje mniej inwazyjne, acz równie skuteczne rozwiązanie, jakim jest tektura falista. Nada się zarówno do drzew owocowych (jabłonie, śliwy, grusze, czereśnie), jak i ozdobnych (świerki, sosny).
PORADA! Tektura falista najlepiej zadziała na stosunkowo młodych drzewkach o niespękanych pniach. W przypadku starszych również zauważysz różnicę, gdyż znacznie zmniejszy populację szkodników, jednak nie będzie już tak bardzo skuteczna.


Co zrobić, żeby owoce nie miały robaków? Co zrobić, żeby owoce nie miały robaków? Fot. pexels.com / Magda Ehlers


Co zrobić, żeby czereśnie nie miały robaków? Prosty patent
Tektura falista to być może niecodzienne, ale przy tym bardzo skuteczne rozwiązanie, które pozwoli ci cieszyć się pysznymi plonami bez niechcianych dodatków. Cały myk polega na tym, by owinąć nią pień drzewa. W ten sposób powstanie pułapka złudnie przypominająca zagłębienia i zakamarki kory, w której utkną wędrujące po niej gąsienice. Ważne, aby regularnie pod nią zaglądać, a w razie przepełnienia utylizować i wymieniać na nową. Najlepiej rób to co 7 do 14 dni.


PORADA! Czasami w pułapkę łapią się też pożyteczne owady. jeżeli tak się stanie, zanim poddasz ją utylizacji, warto je uwolnić. Szkoda, aby poszły na zmarnowanie, kiedy mogą zrobić wiele dobrego dla twojego ogrodu.


Jak usunąć robaki z drewna? Owiń na tej wysokości
Tekturową opaskę o szerokości około 30-40 centymetrów należy zakładać falistą stroną do pnia, na wysokości do pół metra. Możesz dodatkowo owinąć ją folią, by nie namakała w razie opadów, jednak nie jest to konieczne. W takim wypadku jednak nie zapomnij o częstszej wymianie. Kiedy najlepiej to robić? Mowa o dwóch terminach w roku, czyli:
Zobacz też: Dodaję do wody i wkładam do lodówki. Rano piję, a chęć na słodkie znika


pod koniec wiosny (zdjąć przed jesienią),
pod koniec lata (zdjąć wczesną wiosną).


Dzięki temu możesz mieć pewność, iż w okresie zbiorów nie uświadczysz w owocach żadnego z popularnych szkodników.


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału