Ogrodniku! Zrób to we wrześniu, a na wiosnę ciesz się kolorowym ogrodem. To bardzo ważne

2 dni temu
Zdjęcie: canva


Ekspert od ogrodów zwrócił uwagę na najważniejsze zadanie, które ogrodnicy muszą wykonać, aby chronić swoje kwiaty i cieszyć się pięknym ogrodem w przyszłą wiosnę. jeżeli zrobisz to we wrześniu, podziękujesz sobie w przyszłym roku, a sąsiedzi będą zachwyceni.
Wrzesień tradycyjnie sygnalizuje perspektywę chłodniejszych okresów, dlatego ważne jest, aby rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych zakwitów wraz ze zmianą pór roku, mówi ekspert James Lewis, który z zamiłowania jest ogrodnikiem z wieloletnim doświadczeniem.


REKLAMA


Po pierwsze: zabezpiecz swoje kwiaty oraz przestrzeń przed nadchodzącymi mrozami


Radzimy ogrodnikom w całym kraju, aby już teraz zaczęli przygotowywać swoje przestrzenie zewnętrzne na nadchodzące chłodniejsze miesiące. Zapewnia to najlepszą ochronę ogrodów i sprzętu


Staraj się zabezpieczyć każdą roślinę wrażliwą na chłodniejszą temperaturę. James podkreślił również znaczenie ochrony roślin świeżo posadzonych, i zasugerował użycie w tym celu klosza lub osłon w włókniny czy liści. Pamiętaj również o zabezpieczeniu sprzętów, które trzymasz na zewnątrz.


jesień w ogrodzie fot. shutterstock


Czytaj też: Te kwiaty wstaw do łazienki! Pozbędą się przykrego zapachu lepiej od odświeżacza
Pamiętaj o trawniku. Po co na wiosnę sadzić nowy, kiedy można ocalić swój
James podkreślił również, iż trawniki mają najważniejsze znaczenie w tym jesiennym okresie, a specjalistyczne nawożenie jest wysoce zalecane. Zaleca się choćby nie grabienie liści, aby chroniły nasz trawnik zimą. Taka warstwa liści to również naturalny nawóz dla naszego trawnika.


Nie zapomnij zrobić tego przed nastaniem jesieni! RossHelen / Shutterstock


Na wczesny śnieg podaj swoim kwiatom herbatę! To nie żart
Ciepła herbata, zwłaszcza odmiany bezkofeinowe, takie jak rumianek lub rooibos, zawiera garbniki, które wzmacniają ściany komórkowe roślin, czyniąc je bardziej odpornymi na zimno. To naturalny mechanizm obronny przed mrozem i śniegiem, którego wielu ogrodników nie stosuje. Pamiętaj tylko, żeby nie potraktować rośliny wrzątkiem, napar ma być ciepły, ale nie gorący. To rozgrzeje roślinę, a na dodatek da jej potrzebnych minerałów.


Herbata Fot. Shutterstock, Duan Wade
Idź do oryginalnego materiału