
Kleszcze są aktywne od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni, czyli przez większą część roku. Powinni się ich obawiać nie tylko ludzie, ale i zwierzęta domowe. Intruzy są nosicielami groźnych chorób. Początkowe ich zdiagnozowanie bywa trudne. Wiosną i latem chętnie wyjeżdżamy w plener, więc łatwo możemy natknąć się na pasożyty. Warto zadbać o prewencję i się przed nimi ochronić. Pupile również liczą na naszą pomoc. Jak zabezpieczyć zwierzaki przed kleszczami? Warto zastosować domowy środek prewencyjny, a krwiopijcy będą omijać psy z daleka.
Nasi czworonożni przyjaciele nie mają łatwo. Atakują je nie tylko kleszcze, ale też pchły i wszy. Pupile ciągle się drapią, co jest dla nich uciążliwe. Mało tego, pasożyty mogą także zalęgnąć się w naszym mieszkaniu. jeżeli na co dzień mieszkasz z psem lub często przyprowadzasz go do domu i pozwalasz mu wylegiwać się na kanapie, możesz nieświadomie zaprosić do swojego domu również kleszcze, pchły i inne nieciekawe robaki. Jak sprawić, by insekty zostawiły zwierzaka w spokoju? Jest na to sposób.
Wykorzystaj diatomit. Kleszcze będą omijać twojego czworonoga z daleka
Diatomit, czyli ziemia okrzemkowa to miękka skała składająca się z krzemionki. zwykle kupisz ją w formie zmielonej mączki. Nie zagraża ludziom, roślinom ani zwierzętom.
Jak usunąć robactwo przy pomocy diatomitu?
Kup w sklepie ziemię okrzemkową spożywczą (nie przemysłową). Kuracją przeprowadzaj na zewnątrz, w rękawiczkach ochronnych. Zacznij wcierać sypki diatomit w futro swojego zwierzaka, omijając oczy, nozdrza i uszy.
Przy pomocy grzebienia przeczesz sierść celem równomiernego rozprowadzania proszku. Teraz daj środkowi zadziałać. Po trzech dniach wszelkie insekty padną, więc możesz wykąpać pupila, a jego futro wyczesać. Dzięki temu pozbędziesz się nieżywych robaków. Gdyby kleszcze, pchły i wszy znów zaatakowały psa, przeprowadź zabieg z ziemią okrzemkową ponownie.