Na rogach w Antoninie

rc.fm 19 godzin temu

W Pałacu Myśliwskim w Antoninie polowania były codziennością, a ich nieodłącznym elementem była muzyka myśliwska. Jej dźwięki ponownie rozbrzmiewają we włościach księcia Radziwiłła. A to za sprawą warsztatów doskonalących umiejętności pasjonatów tego gatunku, który przez lata ewoluował od prostych form informacyjnych, po rozbudowane kompozycje.

“Po pierwsze to sygnały, które towarzyszą nam przy polowaniu, czyli wszystkie sygnały informacyjne jak na początek powitanie i zbiórka, w trakcie polowania to sygnały rozpoczęcia, zakończenia, pędzenia, przerwy w polowaniu, np. na posiłki. Później ogrywamy pokot oddając honor zwierzynie pozyskanej podczas polowania. Sygnały te związane są stricte z łowiectwem i polowaniem i są to elementy muzyki myśliwskiej, którą na róg myśliwski pisali wybitni kompozytorzy. Jak się zaczyna grać na rogu to na początku to jest żmudne, natomiast wyższą szkołą jazdy jest muzyka myśliwska, bo to złożone utwory wymagające praktyki” - powiedział radiuCENTRUM Aleksander Bella, łowczy kaliskiego koła Polskiego Związku Łowieckiego.

na fot.: jedno ze stoisk na pikniku towarzyszącym koncertowi muzyki myśliwskiej

W sobotnim koncercie, 5 kwietnia, kończącym warsztaty obok ich uczestników wystąpiły także dwa profesjonalne zespoły wykonujące muzykę myśliwską - Artes z Kępna oraz Echo Wandy złożone z pracowników nadleśnictw Przedborów, Antonin i Kalisz. Atrakcją dodatkową zakończenia warsztatów był piknik, na którym można było bliżej poznać kulturę łowiecką. Organizatorem kursu były Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Polski Związek Łowiecki i Nadleśnictwo Antonin.

Autor:

Personalia

e-mail walczak@rc.fm

Nazwisko:

Agnieszka Walczak

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału