Mruczący przyjaciele szukają domu

15 godzin temu

Wakacje to trudny czas dla schronisk i lecznic, do których trafia mnóstwo porzuconych lub podrzuconych zwierząt, a adopcje czworonogów zwalniają. W gabinecie weterynaryjnym Elza, mieszczącym się przy ul. Wiejskiej 26, rezyduje już kilka miauczących futrzaków. Mamy nadzieję, iż gwałtownie znajdą kochające domy. Może ktoś z Czytelników zdecyduje się na przygarnięcie tych kocich piękności?

Tommy ma niespełna rok i z racji pięknego wzorku na futerku zwany jest przez swoich tymczasowych opiekunów „polskim Bengalem”. To zdrowy (testy Fiv/FelV ujemne), wykastrowany kawaler, chętny do miziania, głaskania i przytulania. Nie grymasi przy jedzeniu, a potrzeby załatwia do kuwety. Odnajdzie się w domu z innymi zwierzętami oraz dziećmi.

Kocia mama z czwórką maluszków. Kicia jest nieco wycofana, trochę wychudzona, ale z dnia na dzień będzie lepiej. Kocięta – trzech kawalerów i panna (najbardziej bura) mają około 2 miesięcy. Największy dzikusek to czarnulek. Cała reszta to zabawowe towarzystwo. Będą do adopcji już niedługo, po zakończeniu odrobaczenia i szczepień.

Kocie adopcje

Gabinet czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00, w soboty w godz. 9.00-15.00. jeżeli ktoś jest zainteresowany którymś z kociaków, może zadzwonić pod numer 509 652 926 i umówić się na wizytę przedadopcyjną. Na czym ona polega?

– To czas, kiedy można obejrzeć zwierzaki, dowiedzieć się więcej na temat ich charakteru, przyzwyczajeń, a także o tym, jak do nas trafiły, czy na coś chorowały. Omawiamy także profilaktykę i same zadajemy pytania, by jak najlepiej dobrać kota do rodziny. Niejednokrotnie zdarza się, iż po takiej rozmowie wybór pada na zupełnie innego kota, niż pierwotnie ktoś planował. Oczywiście taka wizyta do niczego nie zobowiązuje – wyjaśnia lek. wet. Małgorzata Mikołajczak.

Zasady adopcji w Elzie:

  1. Weź ze sobą kontener. Nie wydajemy kotów na ręce, do kartonów, na smycze, do pudełek, krytych kuwet, toreb i koszyków. Za kaucją zwrotną wypożyczamy transporter.
  2. Podpisujemy umowę adopcyjną, w której zawarte są szczegółowe warunki adopcji. Umowę podpisujemy wyłącznie osobiście z przyszłymi właścicielami kota, muszą to być osoby pełnoletnie.
  3. Na życzenie możemy założyć książeczkę zdrowia (koszt 10 zł)
  4. W momencie adopcji chipujemy kota i od razu rejestrujemy w bazie na nowego właściciela – punkt obowiązkowy!
  5. W przypadku adopcji kociaka sterylizacja/kastracja po osiągnięciu dojrzałości jest obowiązkowa!

Czas adaptacji każdego pupila w nowym domu jest inny. Zdarza się, iż koty są wystraszone, boją się kontaktu z człowiekiem lub przez tydzień, dwa nie wychodzą z kryjówki. W takich sytuacjach trzeba uzbroić się w cierpliwość i zapewnić kotu spokój.

aw

Idź do oryginalnego materiału