Atrakcje na basenie letnimW Opolu kojącej, błękitnej wody najwięcej jest w basenach kompleksu Błękitna Fala. Nic więc dziwnego, iż w okresie letnim to miejsce jest wręcz oblegane. Obiekt przy Placu Róż to w sumie trzy baseny, z których jeden ma długość 50 metrów. Olbrzymią popularnością cieszy się tor przeszkód, który został „uszyty na miarę”, z zachowaniem wymaganych bezpiecznych odległości od krawędzi niecki i ma aż 44 m długości, zawiera 12 elementów, w tym zjeżdżalnię, drabinki do wspinania, trampolinę i inne części wymagające zwinności. Na plażowiczów w trakcie wakacji czekać będą również różnego rodzaju animacje i zajęcia rekreacyjne, w tym aqua aerobik, a także konkursy z nagrodami. Błękitna Fala jest dostępna do końca wakacji od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 19:00, a w weekendy i święta od 9:00 do 19:00.
Miejskie kąpieliskaSezon na kąpieliskach miejskich „Bolko” i „Malina” wystartował wraz z zakończeniem roku szkolnego. Ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem plażowiczów przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10.00-19.00. Jak co roku podczas przerwy na obydwu kąpieliskach wykonano standardowe prace porządkowe i przygotowawcze do letniego wypoczynku. Na Bolko został odrestaurowany pomost oraz elementy infrastruktury, takie jak wiata czy plac zabaw. Z budynku gospodarczego usunięto graffiti i odmalowano go na nowo. Zostały również odbudowane dwa stanowiska grillowe. Dodatkowo na kąpielisku pojawiły się trzy punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Teren kąpieliska Malina także został wykoszony i uporządkowany. Plażowicze mogą odpoczywać pod estetycznymi parasolami. Osoby korzystające z terenu kąpieliska mogą się cieszyć rozbudowaną ścieżką rowerową prowadzącą wokół jeziora.
Apel o rozsądek i sprzątanie po sobieJak co roku, MOSiR apeluje o dbałość o przestrzeń wspólną, zwłaszcza tereny nieogrodzone, jak kąpielisko Bolko i Malina. Przypominamy również, iż kamionka Piast (ul. Wapienna), Kamionka Silesia (ul. Kępska) oraz staw za kościołem w dzielnicy Nowa Wieś Królewska nie są kąpieliskami miejskimi. Są to miejsca bez dozoru ratowników, ze stromymi urwiskami blisko brzegu i bardzo niebezpiecznym zejściem do wody. Obowiązuje na nich zakaz kąpieli, a na przestrzeni ostatnich lat nie brakowało tragicznych zdarzeń związanych z utonięciami.