Spotkania (głównie prezentacje i warsztaty) realizowane są w Szkole Podstawowej nr 2. Koordynatorką jest Alina Oleszczuk. 8 kwietnia – (kolory – zielony i brązowy).
Jedno ze spotkań prowadziły panie z gołdapskiej Biblioteki Publicznej.







Klub Wojskowy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi zapewnił połączenie praktycznych umiejętności z dobrą zabawą.









Niepełnosprawni prężnie działają w EkoDrużynie Gołdap – Marlena Siemion.
– Do dzieci. Kochane dzieci. Na początku chciałam wam podziękować za zaproszenie. Bardzo miło mnie przejęłyście, dziękuję za pytania. Mam nadzieję, iż nieraz się spotkamy. Miło posłucham waszej rozmowy i odwzajemnię ciepły uśmiech. Serdecznie pozdrawiam.






Renata Wójcik pokazała m.in., jak wykorzystać stare słoiki i koszulki.
– Serdecznie dziękuję pani Alinie Oleszczuk i EkoDrużynie Gołdap za zaproszenie na ekowarsztaty. Z Dwójką współpracuję już kolejny rok. Dzieci pięknie pracowały i bardzo podobały się zajęcia. Cudowna atmosfera sprawiła, iż stworzyliśmy piękne dzieła. Rozwijam się i działam.









O znaczeniu roślin opowiadała Virginija Olszanicka.
– Jako zielarka i naturopata opowiedziałam dzieciom o roślinach, jak dbać o siebie korzystając z darów Mamy Natury. Odbiorcy chętnie słuchali o roli żywienia, ruchu, o emocjach i gniewie jak to wszystko wpływa na człowieka.





EKOMAZURY i Mobilne PSZOKI
Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania i wkładu w edukację związaną z segregacją odpadów. Nasza społeczność coraz lepiej rozumie wyzwania jaki stoją w obszarze ochrony planety a przede wszystkim, iż to wspólna odpowiedzialność. Podczas Zielonych Dni w Gołdapi łatwiej dotrzeć do większej liczby mieszkańców,zatem przekazujemy informację nt. realizowanej w oparciu o kilkumiesięczny (wypracowany wspólnie z gminami) harmonogram pracy Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów MPSZOK). To działanie realizowane w ramach projektu pn. „Rozwój systemu gospodarowania odpadami w zakresie doposażenia czterech PSZOK-ów w pojazdy specjalistyczne z systemem hakowym, mobilne kontenerowe PSZOK-i oraz kontenery magazynowe”, na który spółka uzyskała dofinansowanie z NFOŚGW.
Więcej informacji: https://eko-mazury.elk.pl/wp-content/uploads/2025/03/Mobilny-PSZOK-harmonogram-na-2025-r..pdf
Mobilne PSZOK-i będą stanowiły uzupełnienie stacjonarnych punktów zbiórki umożliwiając mieszkańcom wygodne pozbycie się selektywnie zebranych odpadów, które nie powinny trafiać do zwykłych pojemników. W mobilnych punktach będzie można bezpiecznie i bezpłatnie oddać m.in.:
- papier,
- szkło opakowaniowe,
- metale,
- tworzywa sztuczne,
- odpady biodegradowalne, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów,
- niewielkich rozmiarów sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- odzież i tekstylia – które od stycznia 2025 roku nie mogą trafiać do zwykłych koszy,
- odpady niebezpieczne (przeterminowane leki, baterie i akumulatory, świetlówki)
- zużyte opony samochodowe bez felg.
Z pozdrowieniami
Zespół PGO „Eko-MAZURY” Sp. z o.o.
GOŁDAP MIASTEM BEZ ELEKTROŚMIECI
Elektroeko, Dominik Dobrowolski, Remondis, Europejska Platforma Recyklingu



