Ile gotować grzyby na uszka? Lepiej pilnuj zegarka.

2 dni temu
Zdjęcie: Fot. istock.com/ autor: SergeyKlopotov // PavelRodimov


Już niedługo w wielu domach zapanuje świąteczny chaos. Zanim jednak zaczniemy wyrabiać ciasto na pierogi i uszka, warto odpowiednio przygotować składniki, z których skomponujemy farsz. Szczególną uwagę należy poświęcić grzybom. Zobacz, jak długo należy je gotować, aby zachowały intensywny smak i aromat.
Barszcz z uszkami to jedna z najbardziej lubianych i wyczekiwanych potraw na wigilijnym stole. Na sukces tego dania składają się dwa czynniki. Jednym z nich jest wywar z buraków, a drugim uszka, które w zależności od upodobań mogą mieć różne wypełnienie (mięsne lub grzybowe). Niemniej jednak wigilijna uczta ze względu na tradycje musi opierać się na jarskich potrawach, dlatego też w świątecznej wersji najczęściej uciekamy się do grzybowego farszu. Smak przyrządzanej potrawy w dużej mierze jest uzależniony od sposobu przygotowania poszczególnych składników, dlatego podpowiemy wam, jak w odpowiedni sposób przyrządzić grzyby.


REKLAMA


Zobacz wideo Święta u Trybsonów. Nie zgadniecie, co jedzą zamiast barszczu


Jak długo gotować grzyby suszone? Idealne pasują do świątecznych potraw
Święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja do tego, aby wykorzystać jesienne zbiory. Najlepszym wypełnieniem wigilijnych uszek są podgrzybki i borowiki. Ich intensywny smak i aromat potrafi w niebanalny sposób rozpieścić nasze kubki smakowe.
Zobacz też: Idealny karp na Wigilię. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ryby? Wystarczy znać ten prosty test
Oczywiście w grudniu trudno o świeże okazy, dlatego, zanim zaczniemy przygotowywać farsz, musimy sięgnąć po zasuszone produkty, które z łatwością można kupić również w sklepie. Pierwszym krokiem w trakcie tej kulinarnej przygody będzie namoczenie grzybów w zimnej wodzie. Doświadczeni kucharze radzą, aby ten proces trwał jak najdłużej (nawet całą noc). jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie macie możliwości tak długo czekać, musicie uzbroić się w cierpliwość na co najmniej 2-3 godziny. Drugie zadanie jest nieco bardziej skomplikowane i wymaga więcej naszej uwagi.


Ile gotować grzyby suszone? Proces gotowania jest niezwykle ważny
Po zakończeniu procesu namaczania grzybów nadchodzi czas na ich gotowanie. Zanim jednak umieścimy owoce lasu w naczyniu, musimy pamiętać o osoleniu wody. Niektóre osoby, aby zapewnić potrawie dodatkowego smaku i aromatu decydują się na dorzucenie do "wywaru" liścia laurowego, pieprzu, majeranku, a choćby kminku (w zależności od indywidualnych upodobań). Na samym końcu dorzucamy grzyby i gotujemy je razem z pozostałymi składnikami przez 60 minut. Zanim jednak zdecydujecie się wyłączyć palnik, sprawdźcie, czy produkt jest już wystarczająco miękki. jeżeli tak, swobodnie możecie je odcedzić, odczekać aż ostygną i dokładnie posiekać. Tak przygotowane grzyby można połączyć z pozostałymi składnikami farszu (w tym przypadku zwykle jest to podsmażona cebula) i zabrać się za lepienie uszek.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału