[CLJ] Juniorzy młodsi na piątkę

rakow.com 1 miesiąc temu

Zespół U-17 pokonał na własnym boisku Miedź Legnica 5:1. Trampkarze w ostatnim sprawdzianie przed ligową inauguracją wygrali 10:1 z AKS-em SMS Łódź.

CLJ U-17

Podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego od początku spotkania mieli inicjatywę w działaniach ofensywnych. Blisko gola był Krystian Siedlaczek, który w 27. minucie trafił w słupek. Niespełna 10 minut później faulowany w polu karnym był Bartosz Pszczółkowski. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Reece Dziedziński i delikatną podcinką pokonał golkipera Miedzi.

W 43. minucie było już 1:1. Arbiter podyktował "jedenastkę" w drugą stronę. Dominik Czeremski wyczuł intencje wykonawcy, ale piłka przeleciała mu po rękach i wpadła do bramki. Tuż przed przerwą indywidualną akcją w prawym narożniku popisał się Reece Dziedziński. Debiutant zwiódł przeciwnika i mocnym uderzeniem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Medaliki podwyższyli przewagę w 65. minucie po akcji dwóch rezerwowych. Michał Gaża celnie dograł do Oliwiera Trojanowskiego, a ten zdobył gola na 3:1. Kilkadziesiąt sekund później jeden z zawodników Miedzi otrzymał drugą żółtą kartkę i zmuszony był opuścić boisko. Efektowne trafienie zanotował w 86. minucie Bartosz Pszczółkowski. Wahadłowy Medalików minął "ruletą" obrońcę rywali i z całej siły huknął pod poprzeczkę bramki gości. Na 5:1 wynik ustalił w ostatniej akcji meczu kolejny rezerwowy, Przemysław Janczyk.

Po sobotnim zwycięstwie zespół U-17 przesunął się w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 na 9. pozycję. W kolejnej serii gier juniorzy młodsi Rakowa zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Raków U-17 - Miedź Legnica 5:1

Bramki: Reece Dziedziński (36', 45'), Trojanowski (65'), Pszczółkowski (86'), Janczyk (90+') – Marciniak (43')

Raków U-17: Czeremski, Całko (77. Reed Dziedziński), Mirowski, Siuda, Pokora, Sitak (77. Kowalczyk), Pszczółkowski (88. Zuluaga Orozco), Wilk (63. Janczyk), Pluta (61. Gaża), Reece Dziedziński (74. Liberda), Siedlaczek (61. Trojanowski).

CLJ U-15

W ostatnim sparingu przed startem zmagań w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U-15 podopieczni Pawła Puchały wysoko pokonali AKS SMS Łódź 10:1. To zawodnik AKS-u otworzył wynik meczu w 26. minucie, ale od tamtej pory bramki zdobywali tylko gracze w czerwono-niebieskich trykotach.

Trampkarze Rakowa zagrają pierwszy ligowy mecz 24 sierpnia. Ich przeciwnikiem będzie Miedź Legnica, a spotkanie odbędzie się na bocznym boisku przy L83.

Raków U-15 - AKS SMS Łódź 10:1

Bramki: Sujka (33', 37', 39', 45'), Terkalski (46', 53', 60'), Tomalski (70'), Figurski (74'), Sztybor (83')