Zdjęcie Lasów Państwowych zaskoczyło internautów. Mało kto wie, co to jest

6 godzin temu
Zdjęcie: istock/juliawhite, facebook.com/Nadleśnictwo Radomsko, Lasy Państwowe


Bobry kojarzone są głównie z budowaniem tam, do czego używają wielkich, twardych zębów. Choć na wszystkich internetowych grafikach widzimy te gryzonie z dwoma białymi siekaczami, w rzeczywistości wyglądają one zupełnie inaczej. Lasy Państwowe zaskoczyły swoim zdjęciem.
Choć o zwierzętach występujących w Polsce uczymy się już na wczesnych etapach szkoły podstawowej, to ciekawostki na temat niektórych gatunków wciąż nas zaskakują. jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat świata zwierząt, warto zajrzeć na profile Lasów Państwowych w mediach społecznościowych. Na jednym z nich pojawił się niedawno bardzo interesujący post o bobrach. Mało kto wie, jak w rzeczywistości wyglądają ich zęby.

REKLAMA







Zobacz wideo Małgorzata Tracz: Im szybciej hodowca zrezygnuje z hodowli, tym większe dostanie odszkodowanie



Jakie zęby ma bóbr? Wielu może być zaskoczonych tym zdjęciem
Tylko niewielkiej grupie szczęśliwców udało się zaobserwować bobra w jego naturalnym środowisku. Wielu z nas kojarzy jego wizerunek z komputerowych grafik, zwykle wykorzystywanych w przemyśle dentystycznym. Długie, mocne zęby tego ssaka doskonale promują dbanie o higienę jamy ustnej, jednak mało kto wie, iż w rzeczywistości wcale nie są tak białe jak nam się wydaje. Na facebookowym profilu Nadleśnictwo Radomsko, Lasy Państwowe udostępniano niedawno zdjęcie, na którym widać prawdziwe zęby bobra. Wielu będzie zaskoczonych.

Jadąc rano (w śniegu) do pracy usłyszałam w radio, iż dziś jest Światowy Dzień Nitkowania Zębów. Czy Wy też kojarzycie z dzieciństwa, jako symbol zdrowych zębów wielkiego uśmiechniętego bobra z jeszcze większą szczotką do zębów? Ewentualnie wiewiórkę? To popatrzcie. Tak wyglądają prawdziwe zęby bobra Brzmi, jak niezłe wyzwanie dla agencji reklamowej. Było nitkowane?

- napisano w opisie.


Do czego bobry wykorzystują zęby? To ich najważniejsze narzędzie
Bóbr europejski jest największym gryzoniem Eurazji. Ciało dorosłego osobnika ma około 110 centymetrów długości i może ważyć choćby 29 kilogramów. Zwierzęta te występują głównie w pobliżu rzek i innych zbiorników wodnych, jednak przeważnie prowadzą tryb nocny, dlatego rzadko kiedy spotykamy je w ciągu dnia. Głównym zajęciem tych ssaków jest budowanie tam, dzięki którym podnosi się poziom wody w stawach bobrowych. Jedynym narzędziem, jakie mają do dyspozycji, są właśnie zęby. Za ich pomocą gryzonie ścinają drzewa i tną pnie na mniejsze kawałki. Trudno się dziwić, iż przy takim trybie życia ich siekacze wyglądają bardzo nieregularnie i mają ciemny, niemal brązowy kolor.








Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału