Zalej wrzątkiem i poczekaj. Po takim nawozie liście paprotki wystrzelą jak z procy

14 godzin temu
Czym podlewać paprocie, żeby ładnie rosły? Sama woda nie wystarczy. Nie oznacza to jednak, iż musisz zaopatrzyć się w gotowe, kupne preparaty. Zamiast tego wykorzystaj sprawdzone, domowe metody, a roślina nieustannie będzie wypuszczała nowe liście.
Paprotki to niezwykle piękne, zielone rośliny, które dodają wnętrzu przytulności. Warto trzymać je zwłaszcza w sypialni, gdyż poza walorami dekoracyjnymi korzystnie wpływają na panujący w pomieszczeniach mikroklimat i oczyszczają powietrze. Nie są szczególnie wybredne, jeżeli chodzi o uprawę, choć jak każda roślina, mają swoje preferencje. Jak o nie dbać?


REKLAMA


Zobacz wideo


Jak dbać o paproć w domu? Zadbaj o stanowisko i nawadnianie
Pierwszą kwestią w pielęgnacji paproci jest odpowiednie stanowisko. Powinno być jasne, ewentualnie półcieniste, ale ze światłem rozproszonym. Warto pamiętać, iż roślina wymaga dużej wilgotności powietrza, dlatego należy regularnie ją zraszać oraz podlewać, najlepiej odstaną wodą w temperaturze pokojowej. Latem rób to choćby 2-3 razy w tygodniu by gleba była stale wilgotna, ale nie przelana. Oprócz tego w okresie wzrostu (wiosną i latem) nie zapomnij o regularnym (raz na siedem dni) nawożeniu. Roślina odwdzięczy ci się bujnymi, soczyście zielonymi liśćmi.


Czym podlewać paproć, żeby ładnie rosła? Zaparz, ale nie wypijaj
Po genialny preparat nie musisz pędzić do sklepu, gdyż skutecznie przygotujesz go samodzielnie. Do odżywienia paproci rewelacyjnie nada się umiarkowanie mocna, czarna herbata. Oczywiście warunkiem koniecznym jest, by była zimna. Po zaparzeniu poczekaj, aż ostygnie, po czym wlej ją do doniczki i patrz, jak roślina bujnie i zdrowo rośnie.
PORADA! Do odżywienia paprotki nada się również wywar z zielonej herbaty. Ważne jest tylko by nie zawierała aromatów ani smakowych dodatków. Przygotuj ją tak, jak powyżej.


Jak dbać o paproć? Paprotka. Fot. Archiwum prywatne


Jak odżywić paprotkę domowym sposobem? Wykorzystaj owoc
Skoncentrowany nawóz zrobisz też z granatu. Wystarczy, iż z owocu wydrążysz nasiona, przełożysz je do słoika i zalejesz litrem odstawnej wody. Teraz uzbrój się w cierpliwość, gdyż mieszankę należy odstawić na co najmniej 3-4 godziny. Po tym czasie odcedź, a samą miksturą podlej paprotkę. Ze względu na dużą zawartość witaminy C, A i minerałów dogłębnie ją odżywi oraz wzmocni. Pamiętaj tylko by stosować ją maksymalnie raz w miesiącu. Masz paprotki w domu? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału