Trwa sadzenie drzew przy ul. Legnickiej i Lotniczej.

2 lat temu

Realizacja projektu, którego celem jest zazielenienie ul. Legnickiej i Lotniczej ruszyła na początku listopada – wtedy też zasadzono pierwszą lipę na pl. Strzegomskim. Sadzenie kolejnych drzew cały czas trwa i będzie kontynuowane do momentu, kiedy będą sprzyjały temu warunki atmosferyczne. W sumie przy obu ulicach pojawi się ponad 900 drzew.

Przyjechał do nas transport ponad 400 drzew na ul. Legnicka i Lotniczą! Pierwsze 29 drzew posadziliśmy w poniedziałek na placu Strzegomskim w pobliżu Pociągu do nieba. Trafiają tu m.in. lipy, ambrowiec i glediczje trójcierniowe. Kolejne czekają już na nasadzenia przy ul. Lotniczej. Kilkadziesiąt drzew posadzimy w pobliżu przystanku Park Zachodni, a także w pobliżu ul. Milenijnej. To topole osika w odmianie Erecta – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

W sumie przy dwóch głównych ulicach zachodniego Wrocławia nasadzone zostaną 932 drzewa z 16 gatunków. Na ul. Legnickiej i w okolicy 403 sztuki, a na ul. Lotniczej 529 sztuk. Eksperci zajmujący się zielenią zdecydowali, iż będą to następujące gatunki: klony polne Elsrijk, lipy szerokolistne, jesiony wyniosłe, klony pospolite, glediczje trójcierniowe Inermis + Skyline, brzozy brodawkowate, lipy drobnolistne, leszczyny tureckie, świdośliwy Lamarcka, klony jawory, kasztanowce czerwone, ambrowce amerykańskie, lipy drobnolistne Greenspire, klony pospolite Schwedleri, platany klonolistne i wspomniane już topole osiki Erecta.

Drzewa są sadzone w nowym hummusie. Wymienione zostaje każdorazowo od 4 do 6 metrów sześciennych gruntu. Będziemy wykonywać także pielęgnację mikoryzową przy sadzeniu drzew, zastosujemy worki żelowe lub hydrożel, worki rozsączające, maty przeciwsolne dla ochrony w okresie zimowym. W niektórych miejscach zastosujemy kotwy gruntowe stabilizujące nowe nasadzenia. Tam, gdzie będzie to konieczne, powstaną ekrany uniemożliwiające korzeniom niszczenie sieci podziemnych – dodają Wrocławskie Inwestycje.

Prace nadzoruje z ramienia Wrocławskich Inwestycji prof. Monika Ziemiańska, wybitny dendrolog z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu

Idź do oryginalnego materiału