To oni weszli w skład zespołu zadaniowego ds. budowy budynku sali koncertowej, garażu podziemnego i nowej aranżacji Nowego Rynku…

1 tydzień temu

W kontekście inwestycji najczęściej mówimy o samej sali koncertowej wraz z podziemnym garażem, tymczasem całe przedsięwzięcie jest o wiele większe. Obejmuje również zagospodarowanie terenu, rozbiórkę Antypodkowy, przebudowę ulicy Nowy Rynek i ulicy Królewieckiej.

O tym, iż taki zespół roboczy niedługo powstanie, informowaliśmy pod koniec listopada ub. r. Na dopełnienie formalności w postaci zarządzenia prezydenta Płocka przyszło poczekać do 18 grudnia.

Czytaj: S10, sala koncertowa, rozbudowa Wyszogrodzkiej, „nowa’ Przemysłowa, kładka pod starym mostem, autobusy wodorowe…

Członkowie zespołu zajmą się prowadzeniem spraw związanych z przygotowaniem inwestycji, nadzorem nad jej realizacją, w tym:
1) przygotowaniem materiałów, dokumentów i informacji niezbędnych do ogłoszenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego (np. na roboty budowlane, nadzory);

2) współpracą z podmiotami zewnętrznymi, w tym z biurami projektowymi, wykonawcami, instytucjami i innymi podmiotami na etapie przygotowania i realizacji,

3) udziałem w rozliczeniach finansowych.

W 13-osobowym gronie mamy głównie pracowników płockiego ratusza. Na czele zespołu stanął Artur Zieliński, wiceprezydent Płocka ds. rozwoju i inwestycji. Wiceprezydent ma też dwóch zastępców – Krzysztofa Włodarczyka, kierownika referatu realizacji i nadzoru inwestycyjnego w wydziale inwestycji i remontów (wydziałowi powierzono realizację inwestycji, Włodarczyk odpowiada za zagadnienia konstrukcyjno-budowlane obejmujące wszystkie branże wynikające z zakresu zadania inwestycyjnego), i Michała Balskiego, dyrektora wydziału strategii, architektury i urbanistyki (będzie sprawował nadzór w zakresie aspektów wizualnych związanych z architekturą budynku, wykończeniem elewacji, wykończeniem wnętrz i zagospodarowaniem terenu).

Oprócz przewodniczącego i zastępców w składzie uwzględniono 10 członków, w tym m.in. Wojciecha Ostrowskiego, miejskiego skarbnika. Są tu osoby odpowiadające za nadzór inwestorski, a także z referatów: rewitalizacji i estetyzacji (wydział strategii, architektury i urbanistyki) i przygotowania projektów inwestycyjnych (wydział inwestycji i remontów). Zadbano o wsparcie dla zespołu od strony prawnej czy zamówień publicznych.

Nikogo, kto interesuje się ta inwestycją, nie zaskoczy obecność w tym zadaniowym zespole Adama Mieczykowskiego, dyrektora Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego.

Dodatkowo w pracę zespołu mogą być włączeni pracownicy innych komórek organizacyjnych urzędu miasta, eksperci, projektanci i wykonawcy, przedstawiciele organów administracji samorządowej i rządowej oraz instytucji zainteresowanych przedsięwzięciem, których udział „ze względu na przedmiot projektu i zakres działalności zespołu jest uzasadniony”.

Czytaj również: Powraca temat budowy rozbudowy płockiego ogrodu zoologicznego. Powstał specjalny zespół

Inwestycja

Przyszła sala koncertowa wraz z zagospodarowaniem terenu zostały ujęte w wyłonionym w konkursie projekcie autorstwa pracowni Plus3 Architekci.

W planowanym obiekcie mają powstać dwie sale – koncertowa, mieszcząca 700 osób, i kameralna na ok. 200 widzów, do tego foyer, garaż podziemny, część gastronomiczna, zaplecze dla muzyków. Metamorfozę miałby przejść również Nowy Rynek, z zaaranżowanym placem miejskim w części południowej (w znacznej części przeznaczonym na teren zielony). Co jeszcze? Przebudowa ul. Królewieckiej i ul. Nowy Rynek, w większym zakresie postawienie na ruch pieszy. Trzeba też pamiętać, iż inwestycja wiąże się z budową kanalizacji deszczowej.

Dla inwestycji miasto dysponuje pozwoleniem na budowę i opracowaną dokumentacją projektowo-kosztorysową. Trwa poszukiwanie źródeł zewnętrznego dofinansowania.

Foto: Materiały UMP, koncepcja Plus3 Architekci

Idź do oryginalnego materiału