Restauracja, piekarnia, winiarnia i… teatr. Zobacz zmieniające się wnętrze kultowego budynku

6 miesięcy temu

Piękne wnętrza mają zyskać nową funkcjonalność, ale jednocześnie architekci chcą przywrócić im dawny wygląd. Po remoncie Betonhaus będzie pełen życia.

Nowe stare wnętrza

Piękna ceglana piwnica i przestronne poddasze. Perfumiarnia w Parku Wilsona pokazała właśnie nowe zdjęcia z wnętrza Betonhausu. Trwa remont tego kultowego poznańskiego budynku na uboczu Parku Wilsona. Co ważne, architekci chcą zaadaptować go do nowych funkcji, ale jednocześnie przywrócić mu jego dawny wygląd.

fot. Perfumiarnia w Parku Wilsona FB

Dla wszystkich

Planowo już na wiosnę tego roku z nowej inwestycji korzystać będą mogli wszyscy poznaniacy. Powstanie tam druga lokalizacja kultowej grunwaldzkiej winiarni „Pod Czarnym Kotem”, a także piekarnia i restauracja PETIT PARIS Bakery.

– W głównej sali zrobimy restaurację. Od rana do wieczora można będzie zjeść wszystko, z czego jesteśmy znani: śniadania, lunche, kolacje. Od croissanta czy tosta, przez pieczoną rybę, kaczkę, po quiche, naleśniki i sałaty. To będzie miejsce w naszym stylu – prosto, smacznie, bez zadęcia i na każdą kieszeń – wyjaśnia na łamach bloga poświęconemu inwestycji Daria Kuttene, współtwórczyni Petit Paris.

Co ciekawe, na dużym poddaszu Marcin Kubiak znalazł miejsce na teatr. Nie zabraknie również muzyki na żywo w klimatach jazzu i bluesa.

Tylko z betonu

Nazwa Betonhaus pochodzi oczywiście od betonu. Był to jedyny materiał, którego użyto przy budowie hali. Budynek powstał w 1911 roku na potrzeby Wschodnioniemieckiej Wystawy Przemysłu, Rzemiosła i Rolnictwa. Zaprojektowali go niemieccy architekci. Początkowo prezentowano tam poroża i wypchane skóry zwierząt upolowanych przez cesarza Fryderyka Wilhelma. Na zewnątrz znajdowała się strzelnica, a w przylegającej do hali restauracji można było spróbować dziczyzny. W 1991 roku hala została wpisana do rejestru zabytków.

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału