Poinsecja uwielbia „zjadać” te skórki. Pięknieje w oczach choćby po świętach

14 godzin temu
fot. screen Youtube / @Jingjieshuohua

Gwiazda betlejemska (poinsecja) to symbol świat Bożego Narodzenia. Jej piękne czerwone kwiaty przyciągają wzrok, a roślina stanowi uroczą dekorację domu przez wiele tygodni. To dla niektórych osób druga choinka. Warto się o nią troszczyć nie tylko przed świętami, ale i po nich. Klucz do sukcesu tkwi w starannym odżywieniu wilczomlecza. Środek wzmacniający dla niego powstaje z resztek jabłek. Postawi na nogi choćby słabnący okaz.

Dlaczego nawozem z jabłek warto dokarmić poinsecję?

Jabłka są jednymi z najpopularniejszych owoców spożywanych w naszym kraju. Co ciekawe, Polska jest jednym z największych eksporterów jabłek w Unii Europejskiej. Zawierają one dużą ilość składników mineralnych i witamin, więc świetnie sprawdzą się w roli naturalnego nawozu dla rośliny. Obecny w nich potas wzmacnia korzenie, a kwasy organiczne użyźniają podłoże, skutkiem czego woda i mikroelementy są sprawniej przyswajane przez wilczomlecz.

Obierki to także źródło kwasu jabłkowego, który reguluje odczyn pH ziemi i przyspiesza rozwój sadzonki. Dzięki temu składnikowi liście będą pięknie wybarwione choćby po świętach.

Stosując do nawożenia gwiazdy betlejemskiej obierkowy nawóz, masz 100% gwarancję, iż jej nie zaszkodzi. W przypadku sklepowych odżywek istnieje ryzyko przenawożenia, a tutaj nie ma powodu do obaw. Obierki pozyskasz za darmo. Pewnie obierając owoce, i tak skórki wrzucasz do kosza na śmieci. od dzisiaj dostaną drugie życie. Ekstrakt z resztek jabłek jest bardzo dobrze wchłaniany przez korzenie. Przywróci do życia choćby wyczerpaną roślinę.

Jak zrobić nawóz z obierek jabłek do wilczomlecza nadobnego?

Świeże obierki z trzech jabłek wrzuć do pojemnika, zalej 1 litrem przegotowanej, zimnej wody, odstaw na dobę w ciemne miejsce. Później odcedź odżywkę – obierek możesz się pozbyć, a płyn zachowaj – to nawóz. Podlej nim egzemplarz, a już za kilka zauważysz pierwsze efekty. Zmizerniała roślina nabierze żywszego koloru dni, a oklapłe liście podniosą się.

Największa atrakcja rośliny, czyli duże czerwone kwiaty będą prezentować się okazale choćby po Nowym Roku. Za 2 tygodnie możesz ponownie zasilić poinsecję odżywką z obierek jabłek.

Idź do oryginalnego materiału