Nakarm tym róże w lipcu. Wystrzelą kwiatami jak z armaty

top.pl 10 godzin temu
Zdjęcie: /123RF/PICSEL


Dbasz o swoje róże, ale te i tak są w marnej kondycji? Walka o perfekcyjny wygląd krzewów jest nie lada wyzwaniem, jednak istnieje naturalny sposób, aby latem wzmocnić rośliny i pobudzić je do bujnego kwitnienia. Zmiksuj dwa składniki z kuchni i dodaj do nich wodę, a stworzysz świetny domowy nawóz do róż, po którym będą wypuszczać kwiaty jak szalone.

Róże w lipcu mogą potrzebować wsparcia, aby rozwijały się, zachowały zdrowie i bujnie kwitły przez całe lato aż do jesieni. Nie oznacza to jednak, iż musisz wydawać pieniądze na profesjonalne odżywki ze sklepów ogrodniczych, które są po brzegi wypełnione chemikaliami.

Aby wspomóc krzewy, możesz wykorzystać naturalne produkty, które masz już w swojej kuchni. Wystarczy, iż połączysz z wodą dwa tanie składniki, a stworzysz jeden z najlepszych domowych nawozów do róż. Nakarm nim krzewy, a wystrzelą kwiatami jak z armaty.

Może cię zainteresować: Sąsiad podsypuje tym pomidory. Jego warzywnik pęka w szwach

Jak dbać o róże w lipcu? To najważniejsze zasady, by były zdrowe i bujnie kwitły

Pielęgnacja róż w lipcu nie ogranicza się jednak wyłącznie do stosowania odżywek. Jej podstawą jest oczywiście prawidłowe nawadnianie krzewów, które należy podlewać co 2-3 dni w zależności od typu gleby i pogody, dość obficie. Dzięki temu woda dotrze do głębszych warstw ziemi, gdzie znajdują się korzenie.

Podlewaj róże rano, zanim słońce zacznie mocno grzać, aby uniknąć pojawienia się chorób grzybowych. Pamiętaj o ściółkowaniu dzięki kory, słomy czy kompostu wokół krzewów, aby utrzymać stałą wilgotność.

Regularnie usuwaj przekwitłe kwiatostany, tnąc pędy nad pierwszym zdrowym liściem z pięcioma listkami. Dzięki temu pobudzisz rośliny do wytwarzania kolejnych pędów i obfitego kwitnienia i regularnie przeglądaj krzewy pod kątem obecności szkodników.

W lipcu stosuj ten tani domowy nawóz do róż. Odwdzięczą ci się z nawiązką

Połączenie wody marchewki i czosnku to prawdziwa bomba witaminowa i mineralna dla twoich roślin. Pierwsza zawiera witaminy: A, B, C, wspomagający kwitnienie potas, magnez wspierający witalność.

Czosnek natomiast jest źródłem fosforu, potasu i magnezu. Jest także naturalnym odstraszaczem szkodników, tj. uciążliwe mszyce, które latem mogą zniszczyć pąki. Ma także silne adekwatności przeciwgrzybicze.

Czytaj również: W lipcu koniecznie podlej tym paprykę. Krzewy odżyją, a plony się podwoją

Jak zrobić domową odżywkę do róż z marchewki i czosnku i ją stosować?

Wybierz średniej wielkości marchew (1 sztuka lub 2 małe) oraz 4 ząbki czosnku. Wrzuć je do blendera, dodaj 2 litry wody i przelej przez sito tak, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Podlewaj róże choćby przez cały okres wegetacji co 3-4 tygodnie.

Zobacz też:

Posadź tę roślinę teraz. Jesienią sąsiadki będą ci zazdrościły barwnych rabatek

Te rośliny są odporne na upały. Możesz je posadzić w środku lata

Storczyk więdnie krótko po zakupie? Następnym razem zrób to zaraz po przyniesieniu go ze sklepu

Idź do oryginalnego materiału