Najlepszy sposób na szkodniki. Jedno psiknięcie i padną jak muchy

7 godzin temu
Zdjęcie: oprysk


fot. screen Youtube / @MySustainabi

Ten produkt zadba o twoje rośliny tak samo dobrze jak profesjonalne opryski ze sklepu i dodatkowo ma nad nimi przewagę – jest naturalny i nietoksyczny dla otoczenia. Takim środkiem jest mydło potasowe ogrodnicze. Można go używać jako oprysku na szkodniki, ale nie tylko. Poznaj cudowną rolę mydła potasowego w ogrodnictwie.

Czym jest mydło potasowe?

Ogrodnicze mydło potasowe to zwykłe szare mydło, ale poddane lekkiej modyfikacji. Zostało wzbogacone o wodę, tak by forma było lekko rozcieńczona. Jego głównym komponentem jest sól potasowa i dodatki takie jak tłuszcze i gliceryna.

Wariant ogrodniczy mydła ma płynną formę i lekko brązową barwę. Jak zrobić ten preparat samodzielnie? Wystarczy mydło potasowe roztopić w wodzie (10-30 g / 1 litr wody). Gotowy środek jest dostępny w centrach ogrodniczych.

Do czego wykorzystać mydło potasowe ogrodnicze?

• opryski przeciw popularnym szkodnikom,
• eliminacja chorób w ogrodzie wywoływanych przez wirusy i grzyby,
• czyszczenie akcesoriów ogrodniczych,
• wzmocnienie mocy naturalnych preparatów przyspieszających rozwój roślin.

Uwaga!
Mydła potasowego bez uprzedniego rozcieńczenia nie aplikuj wprost na rośliny, zwłaszcza młode i w trakcie wegetacji. Mydło może im zaszkodzić, więc najpierw sprawdź na małym fragmencie rośliny, jak reaguje.

Jak dawkować mydło ogrodnicze?

Dokładną instrukcję znajdziesz na opakowaniu. W każdym razie ok. 10-30 ml preparatu musisz połączyć z wodą – najlepiej opadową, która jest miękka. Roztwór wlej do pojemnika z dozownikiem.

Oprysk z mydła potasowego unieszkodliwia m.in. wciornastki, owocówki, wełnowce, gąsienice, mszyce i przędziorki. jeżeli jesteś zwolennikiem ekologicznych rozwiązań i sam wytwarzasz np. wywary z wrotyczu czy skrzypu na szkodniki, to możesz zwielokrotnić ich moc, dodając do nich ogrodnicze mydło potasowe (na 1 litr gnojówki z chwastów przeznacz ok. 10-20 g mydła).

Mydłem potasowym możesz też przemywać pędy lub liście chorych roślin. Energicznie wstrząśnij butelką z opryskiem i zbierz pianę, która wytworzyła się na powierzchni. Zaaplikuj ją przy pomocy np. ściereczki na roślinę. Później jej nie spłukuj.

Idź do oryginalnego materiału