Mszyce "oblepiły" róże? Rozgnieć i zmieszaj z wodą. Pożegnasz się z intruzami na dobre

1 tydzień temu
Zdjęcie: Martina Unbehauen/istock.com


Często atakują niespodziewanie, wyrządzając przy tym wiele szkód. Jak zrobić domowy oprysk na mszyce na różach? Przygotuj naturalny oprysk, który zadziała gwałtownie i skutecznie, przy okazji nie szkodząc innym organizmom.
To jedne z najczęstszych szkodników, które atakują rośliny ozdobne, w tym róże. Żywią się sokiem roślinnym, wysysając go dzięki specjalnych aparatów. Ich żerowanie może być bardzo szkodliwe, prowadząc do zniekształcenia liści i pędów oraz zahamowania wzrostu rośliny. Występują całymi koloniami, co sprawia, iż ich szkody są znaczne. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Tutaj również możesz wyjść obronną ręką, sięgając po naturalne remedium.


REKLAMA


Zobacz wideo Dominika porównywana jest do Kasi Cichopek. "Nie jest dla mnie kimś inspirującym" [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]


Jak pozbyć się mszycy z róż? Ekologiczny oprysk na rośliny ozdobne
W walce z mszycami można również zastosować naturalny oprysk. Przygotujemy go na bazie czosnku, który działa na szkodniki odstraszająco m.in. z uwagi na intensywny zapach. Co więcej, wykazuje działanie bakterio- i grzybobójcze.


Rozgnieć kilka ząbków czosnku i wymieszaj je z wodą.
Pozostaw mieszankę na 24 godziny.
Następnie odcedź przez sitko.
Gotową ciecz rozpylić na rośliny zaatakowane przez mszyce.


Podobne działanie wykazuje cebula. Jej zapach również skutecznie odstrasza mszyce. Wystarczy, iż pokroisz ją na mniejsze kawałki, a następnie umieścisz w naczyniu z wodą na kilka godzin. Na koniec należy odcedzić ciecz i użyć jej do opryskiwania roślin. jeżeli jeden oprysk nie pomoże, powtórz go kilka razy.


Mszyce na róży Fot. istockphoto.com/ autor Igor Klyakhin


Jaki jest najlepszy domowy sposób na mszyce? Rośliny odstraszające
Aby działać prewencyjnie i przeciwdziałać inwazji lub powrotowi mszyc i innych szkodników w naszym ogrodzie, warto jest rozważyć posadzenie w nim kilku roślin. Chodzi o gatunki, które wydzielają substancje, skutecznie zniechęcające je do dalszej gościny na roślinach. Jest to m.in. lawenda, mięta, macierzanka, nasturcja, cząber, szałwia, aksamitka, ogórecznik lekarski, dziki bez, tymianek, oregano, krwawnik.


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału