"Magiczny" napój do cebuli. Dzięki tej metodzie wiosną będziesz cieszyć się bogatym i zdrowym plonem

2 godzin temu
Zdjęcie: Fot. istockphoto.com/ autor Zoya2222


Każdy właściciel ogródka cieszy się, kiedy nadchodzi czas zbiorów. Jest to moment, w którym może odebrać nagrodę, za wykonywaną w okresie pracę. W tym artykule podpowiemy ci, jak zadbać o ozimą odmianę cebuli dymki i zapewnić sobie urodzajne i zdrowe plony.
Cebula dymka zdobyła sympatię wielu osób nie tylko dzięki aromatycznym i smacznym plonom, ale również poprzez łatwość w uprawie. Jesień to okres, w którym można zdecydować się na uprawę ozimej odmiany. Zobacz, co należy zrobić, aby wczesną wiosną można było zachwycać się bogatymi plonami i uniwersalnym smakiem warzywa.

REKLAMA







Zobacz wideo Sposoby na przechowywanie żywności. Spraw, by jedzenie nie lądowało w koszu!



Kiedy się sadzi cebulę dymkę? Możesz wybrać jeden z dwóch terminów
Fenomen sadzenia cebuli z dymki według specjalistów polega na łatwości w uprawie oraz gwałtownie wzrastających, dorodnych plonach. Dlatego też wiele osób jesienią decyduje się na wygospodarowanie miejsca na grządce w celu wysadzenia warzywa. Najlepszym momentem na przeprowadzenie tego zabiegu jest druga połowa września lub początek października. Istotne, aby sadzonka miała wystarczającą ilość czasu w ukorzenienie się przed nadejściem pierwszych przymrozków. jeżeli jednak nie chcecie działać pod presją czasu, istnieje możliwość zasadzenia dymki również wiosną (na przełomie marca i kwietnia). Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku bardzo istotna jest kwestia odpowiedniego doboru stanowiska. Ziemia powinna być dobrze przekopana i odchwaszczona. Zanim jednak podejmiemy się wykonania tej czynności, pamiętajmy, aby nie przygotowywać miejsca, w którym uprzednio wyrastały warzywa pokrewne dla cebuli, czyli czosnek, szczypiorek lub por. Co więcej, należy zadbać również o następujące warunki glebowe.


Jak wyhodować cebulę dymkę? Przed wysadzeniem do gruntu zastosuj ten prosty trik
Jak już wspomnieliśmy, cebula dymka nie należy do najbardziej skomplikowanych w uprawie warzyw - wręcz przeciwnie. Niektórzy ogrodnicy twierdzą, iż do osiągnięcia obfitych plonów w zasadzie wystarczy żyzna gleba. jeżeli jednak chcemy mieć pewność, iż wiosną będziemy mogli pozyskiwać z grządki smakowite warzywa, warto również zadbać o optymalny poziom kwasowości gleby wskazujący na obojętne pH. Istnieje również sposób, który gospodarze przekazują sobie z pokolenia na pokolenie i jak do tej pory nikt się na nim nie zawiódł. Jest to moczenie dymki w serwatce przez pół godziny przed jej wysadzeniem. Dzięki tej wciąż mało popularnej metodzie, wielu ogrodników wiosną nie może wyjść z podziwu, kiedy grządka jest zalana obfitymi plonami. Dzięki serwatce bogatej w witaminy i minerały cebula nie tylko zostaje pobudzona do wzrostu, ale także staje się odporniejsza na niekorzystne warunki. Pamiętajcie, iż ozime gatunki wymagają nieco głębszego umieszczenia w ziemi. W przypadku dymki odległość od powierzchni powinna wynosić około 5-6 cm.




Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału