Czy warto jechać do Japonii we wrześniu?
Dla podróżników wrześniowe wyjazdy to jeden z najlepszych sposobów na unikanie tłumów oraz zwiedzanie popularnych atrakcji turystycznych przy przez cały czas świetnej pogodzie. Oba te warunki bez wątpienia spełnia wyjazd do Japonii o tej porze roku. Szczególnie jeżeli jesteśmy miłośnikami jesiennych klimatów. To właśnie we wrześniu Kraj Kwitnącej Wiśni zaczyna zmieniać swoje barwy z tych letnich na wczesnojesienne, zwłaszcza w Kioto — dawnej stolicy Japonii oraz siedziby cesarstwa położonej w zachodniej części wyspy.
Sprawdź również: Ta Wyspa Kanaryjska jest najcieplejsza. Wybierz ją na jesienny i zimowy urlop
Położone nad rzekami Kamo i Katsura Kioto jest jednym z najlepszych celów wrześniowych podróży do Japonii. Piękne parki, w których liście zmieniają kolory na żółte, pomarańczowe i czerwone same zachęcają do spacerów, a fakt, iż jest to dawna siedziba cesarstwa, sprawia, iż na każdym kroku można wręcz oddychać historią. Nie bez powodu również miasto jest nazywane kulturalnym oraz religijnym (na terenie miasta znajduje się 2000 czynnych świątyń) sercem Japonii. Jest to także jedyne miejsce w Japonii, gdzie można spędzić wieczór w towarzystwie prawdziwej gejszy.
Sprawdź również: Jeśli urlop po sezonie, to tylko tu. Tanie loty, ciepło i słonecznie niemal przez cały rok
Japonia we wrześniu. Co warto zobaczyć?
Wśród tak wielu świątyń w Kioto, na liście każdego turysty powinny znaleźć się przynajmniej trzy: Kinkaku-ji, Fushimi Inari-taisha oraz Daigo-ji. Pierwsza z nich to Złoty Pawilon położony w północnej części miasta to świątynia zen, której dwie górne kondygnacje pokryte są złotem. Znajduje się w pięknym ogrodzie ze stawem, a jego architektura ma przywodzić na myśl raj na ziemi. Kinkaku-ji jest uważany za jedną z najpiękniejszych świątyń na świecie.
Sprawdź również: Wyspa wiecznej wiosny to idealny wybór na jesienny urlop. Jest taniej i prawie pusto
Fushimi Inari-taisha to z kolei chram zbudowany w VIII wieku położony u podnóża góry Inari. Jest najważniejszym z 40 tys. znajdujących się w Japonii sankturiów Inari — bóstwa płodności, ryżu, szczęśliwej rodziny, rolnictwa i powodzenia. Trzecią świątynią wartą obejrzenia w Kioto jest kompleks buddyjski Daigo-ji. Został on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a położone w pięknym ogrodzie pawilony robią piorunujące wrażenie, zwłaszcza jesienią.
Sprawdź również: Nazywają ją wyspą słońca. Polacy ją uwielbiają, szczególnie po sezonie
Będą we wrześniu w Kioto warto również udać się do Higashiyama, czyli jednej z najbardziej znanych i malowniczych dzielnic dawnej Japonii. Odwiedzić łączącą tradycję z nowoczesnością dzielnicę gejsz Gion, a także zbudowany na początku XVII wieku zamek Nijo, który przez ponad 260 lat był rezydencją szogunów. Dla osób, które poszukują cudownych widoków świetnym wyborem będzie bambusowy las Arashiyama położony w zachodniej części Kioto oraz spacer Ścieżką Filozofów rozciągającą się od Srebrnego Pawilonu (Ginkaku-ji) do okolic Nanzen-ji.
Zobacz też:
Ta wyspa wygląda jak powierzchnia księżyca. Polacy ją uwielbiają, szczególnie zimą
Już za kilka dni rozbłyśnie kolorami. Festiwal świateł w polskim mieście przyciągnie tłumy
Najlepsza woda źródlana i wiele wydarzeń kulturalnych. To uzdrowisko zaprasza jesienią