Ikona francuskiego kina Brigitte Bardot cały czas – jak wiele innych gwiazd na emeryturze – chce istnieć w mediach i walczy z myśliwymi.
Brigitte Bardot po raz kolejny wysłała list do Emmanuela Macrona i rządu, w którym nakazuje wprowadzenie zakazu polowania z psami myśliwskimi. Jest wściekła, iż jej postulaty nie zostały spełnione i nie przebiera w słowach…
„Przez ponad 50 lat krzyczę do wszystkich rządów, które były przed wami, żeby„ zniosły polowania z psami myśliwskimi we Francji. Nie mogę już dłużej czekać! Mam 90 lat!”
Aby wskazać, iż urzędnicy nie słyszą jej poleceń, wraz z listem wysłała im „aparaty słuchowe”, aby mogli usłyszeć jej żądania. W swoim liście przypomina zdarzenie, jakie miało miejsce w posiadłości znanego reżysera Luca Bessona, którego uważa za „ofiarę” myśliwych.
Gwiazda kina marzy o delegalizacji łowiectwa, a tymczasem Unia Europejska liberalizuje status ochrony wilka, a federacje myśliwych współpracują z żandarmerią we Francji, aby wyłapać aktywistów organizacji antyłowieckich, którzy niszczą urządzenia łowieckie.
Taka kooperacja nie cieszy się przychylnością fundacji Brigitt Bardot, która w tej sprawie też protestuje i prowadzi kampanię w mediach społecznościowych. Nie powinno to dziwić, bo partnerstwo jest wyjątkowo skuteczne…
Żandarmeria korzysta z obserwacji myśliwych, którzy stale przebywają w terenie, co pozwala na szybką reakcję oraz zebranie dowodów również o nielegalnym wyrzucaniu śmieci…

Myśliwi korzystają i zacieśniają współpracę, co poprawia relacje i zrozumienie problemów, z jakimi boryka się nasza społeczność. Perspektywa paraliżowania działań terrorystycznych, to spory dyskomfort dla „zielonych” aktywistów. W postach zamieszczanych w mediach społecznościowych Brigitte Bardot wprost stwierdza, iż tego typu partnerstwa są „niepokojącymi faktami”…
Można oczywiście tracić czas na jałowe dyskusje w mediach społecznościowych, które napędzają zasięgi naszym przeciwnikom, albo realnymi działaniami udowodnić politykom i społeczeństwu, iż myśliwi to istotny element w systemie ochrony przyrody.
Fot otwierające Wikipedia – kadr z filmu „Życie prywatne” (1962).