Dziki SOR nie zwalnia tempa. Będzie działał także w 2025 r.

1 tydzień temu

Choć działa dopiero od lutego 2024 r., to bez tego miejsca trudno byłoby już wyobrazić sobie weterynaryjną mapę Poznania. Teraz pewne jest, iż Dziki SOR w Poznaniu będzie funkcjonował także w 2025 r.

W 2025 r. opiekę nad dzikimi zwierzętami w Poznaniu kontynuować będzie Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie. Punkt przy ul. Św. Trójcy 22, zwany Dzikim SOR-em, zapewnia pomoc rannym ptakom, jeżom, wiewiórkom, zajęciom oraz drobnym ssakom, takim jak kuny, bobry czy wydry. W szczególnych przypadkach przyjmuje także sarny.

Po udzieleniu pierwszej pomocy część zwierząt wraca na wolność, a inne trafiają na rehabilitację do ośrodka w Spytkówkach pod Kościanem, położonego na terenie parku krajobrazowego. Dzięki temu sprzyja ich zdrowieniu w naturalnym otoczeniu.

Dziki SOR w liczbach

Działalność Dzikiego SOR-u w Poznaniu jest niezwykle potrzebna, co potwierdzają liczby z mijającego roku. Pracownicy fundacji, we współpracy z Miastem, udzielili pomocy ponad 2000 ptakom oraz blisko 480 ssakom.

Nieocenioną rolę odegrała również straż miejska. Jej funkcjonariusze zrealizowali blisko 1600 transportów na Dziki SOR. Funkcjonariusze, przeszkoleni i wyposażeni w odpowiedni sprzęt, od maja dysponują również specjalistycznymi inkubatorami. Są one potrzebne do przewozu najmniejszych zwierząt, takich jak oseski czy pisklęta, które wymagają szczególnej troski po wypadnięciu z gniazda.

Jak można pomóc?

Dziki SOR działa siedem dni w tygodniu w godzinach 10:00-18:00. W razie potrzeby można kontaktować się pod numerami: 603 673 647 lub 662 957 681. Po godzinach interwencje koordynuje Straż Miejska (tel. 986). Każdy, kto przywozi ranne zwierzę, może być proszony o wypełnienie formularza. Uzyskane informacje pomogą w leczeniu i przygotowaniu zwierzęcia do powrotu do środowiska naturalnego.

fot. Poznan.pl
Error happened.
Idź do oryginalnego materiału