Drzewko za makulaturę po raz jedenasty

3 godzin temu
Zdjęcie: Powraca akcja Drzewko za makulaturę


Już w najbliższą sobotę, 26 kwietnia odbędzie się jedenasta edycja akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcja rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwała tradycyjnie aż do wyczerpania sadzonek.

Organizatorem akcji jest Powiat Stalowowolski, ale tak, jak w poprzednich edycjach, partnerem przedsięwzięcia jest Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, który nie tylko przygotuje interesujące stoisko promocyjne, ale przede wszystkim zapewni sprawny odbiór makulatury. Będzie ona przyjmowana od godziny 9.00 w dwóch punktach na terenie miasta tj.: w Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia 18 A oraz na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25.

Osoby, które planują dowieźć makulaturę samochodami, są proszone o dostarczenie jej na teren Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25, ponieważ jest tam duży plac manewrowy. Pieszych i rowerzystów, którzy mają mniejsze ilości makulatury, organizatorzy zapraszają do Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia 18 A.

Po oddaniu i zważeniu makulatury wydawane będą specjalne kupony (1 kupon za każde 5 kg makulatury), które tego samego dnia będzie można wymienić na sadzonki wystawione na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli przy ul. Podleśnej 15. Jedna osoba będzie mogła otrzymać 5 sadzonek, a do wyboru będą następujące gatunki drzew i krzewów zakupionych przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli: grujecznik japoński, borówka amerykańska oraz hortensja bukietowa. Powiat rozda 6 tys. sadzonek.

-Wzorem lat poprzednich, w przedsięwzięcie włączyły się jako partner również Lasy Państwowe. Nadleśnictwo Gościeradów oraz Nadleśnictwo Rozwadów przekażą do rozdania mieszkańcom około 4 tys. sztuk sadzonek drzew lasotwórczych, takich jak: świerk, buk, dąb, brzoza, sosna, lipa. Dodatkowo Nadleśnictwa Nowa Dęba oraz Rozwadów przygotują stoisko informacyjno – edukacyjne, na którym udzielać będą fachowych porad dotyczących gospodarki leśnej, prawidłowych zasad nasadzeń sadzonek drzew i krzewów pozyskanych podczas akcji. Leśnicy na zorganizowanym przez siebie stoisku informacyjnym będą prowadzić bezpośrednio rozmowy z uczestnikami akcji, rozdawać materiały edukacyjne i przekonywać do ochrony zasobów leśnych poprzez zrównoważoną gospodarkę odpadami oraz ich recykling – informują organizatorzy.

Idź do oryginalnego materiału