Czy powstanie nowy park nad Wisłoką? Jasło szykuje ponowny przetarg

3 godzin temu

Jasło nie rezygnuje z ambitnych planów stworzenia wyjątkowego miejsca rekreacji nad Wisłoką. Choć pierwszy przetarg na dokumentację projektową trzeba było unieważnić, miasto szykuje kolejne podejście – z nadzieją, iż tym razem uda się znaleźć wykonawcę w rozsądnej cenie.

W poprzednim postępowaniu ceny znacznie przekroczyły zakładany budżet – choćby najtańsza propozycja była niemal czterokrotnie wyższa od zaplanowanych 50 tys. zł. Mimo to, sam projekt parku cieszy się sporym zainteresowaniem i władze Jasła nie tracą zapału.

Park nadrzeczny Wisłoki ożywi Jasło

A jest o co walczyć – planowany „Park nadrzeczny Wisłoki” to coś więcej niż zwykła przestrzeń zielona. Na ponad 4,5 hektarach mają powstać specjalnie wydzielone strefy tematyczne: rodzinne miejsce spotkań i zabawy, kolorowe łąki kwietne, ścieżki ekologiczne, przestrzeń do aktywności fizycznej, a choćby „psi ogród” – czyli bezpieczny wybieg dla czworonogów.

Czego konkretnie dotyczy zamówienie? Jak czytamy w dokumentacji: „Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej zagospodarowania terenów nadrzecznych (‘Park nadrzeczny Wisłoki’) znajdujących się na działce ewid. nr 200/7, obręb 12-Gądki o powierzchni 4,5712 ha w ramach odnowy przestrzeni publicznych miasta Jasła – Projekt Przyjazny MOF.”

W planach są także trasy spacerowe z naturalnego kruszywa, zielone plaże piknikowe, nowoczesny plac zabaw, a istniejący tor BMX ma przejść metamorfozę w formie pumptracka. Co więcej – projekt zakłada integrację z już działającym parkiem linowym, więc całe założenie będzie tworzyć spójną i atrakcyjną całość.

Zadbano również o detale – mała architektura, oświetlenie, monitoring, toalety z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi oraz liczne nasadzenia roślin mają sprawić, iż to miejsce stanie się prawdziwą oazą relaksu i aktywnego wypoczynku dla mieszkańców.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dokumentacja projektu powinna być gotowa w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy. Park powstanie w ramach miejskiego programu „Odnowy przestrzeni publicznych – Projekt Przyjazny MOF”.

Idź do oryginalnego materiału