Bloodhound – pies św. Huberta i pies pluto w jednym

zooart.com.pl 2 lat temu

Bloodhound to wyjątkowa rasa znana wszystkim myśliwym. Pies ten był hodowany przez samego świętego Huberta – patrona myśliwych. Bloodhound jest szczególnie ceniony ze względu na swój zmysł węchu rozwinięty do perfekcji. Potrafi podążać za śladem, pokonując długie dystanse (i nie gubi tropu!). Jego pyszczek wpadł w oko słynnemu animatorowi, legendzie przemysłu rozrywkowego, którego nazwisko znają mali i duzi – a jest to nikt inny, jak Walt Disney. Istnieje teoria mówiąca o tym, iż to właśnie pies św. Huberta był pierwowzorem takich postaci jak Goffy i Pluto. jeżeli jesteś zainteresowany tą rasą, chętnie odpowiemy na następujące pytania: bloodhound – gdzie kupić oraz jak wychować? Czy jego pielęgnacja jest czasochłonna? Jak należy prawidłowo żywić psa tej rasy? Zapraszamy do lektury!

Bloodhound pies – opis ogólny

Bloodhound w wolnym tłumaczeniu to pies rasowy. Stwierdzenie to popiera Międzynarodowa Federacja Kynologiczna, która nadała temu zwierzęciu wzorzec numer 84. Bloodhound to typowy przykład świetnego tropowca (psa tropiącego zwierzynę dzięki węchu). Jego klasyfikacja w FCI wygląda tak:

  • Grupa 6 Psy gończe, posokowce i rasy pokrewne.
  • Sekcja 1.1. Duże psy gończe.
  • Podlega próbom pracy.

Inne organizacje kynologiczne

Nie tylko FCI stworzyła opis rasy bloodhound, o nadanie wzorca pokusiły się też inne organizacje kynologiczne, tzn.:

  • American Kennel Club (AKC) – ogary, psy tropiące;
  • Australian National Kennel (ANK) – grupa 4 ogary, psy tropiące;
  • World Kennel Union (WKU) – 4.27 psy myśliwskie;
  • Kennel Club in the United Kingdom (KC-UK)- ogary, psy tropiące;
  • Canadian Kennel Club(KCK) – II-5 – ogary, psy tropiące;
  • United Kennel Club (UKC) – posokowce.

Skąd pochodzą psy św. Huberta?

Pierwsze osobniki rasy bloodhound urodziły się w Belgii, wyhodowane przez mnichów w klasztorze, który mieścił się w Ardenach. Z czasem trafiły do Anglii i Stanów Zjednoczonych, gdzie są popularne do dziś. Bloodhound pies dał początek polskim rasom myśliwskim takim jak ogar polski i gończy polski. W naszym kraju niegdyś również cieszył się dużą popularnością, gościł na m.in. dworach królowej Jadwigi i Bony Sforzy. Dziś nie są u nas już tak bardzo znane.

Użytkowość – czym bloodhound zajmuje się na co dzień?

Bloodhound był i jest wykorzystywany w myślistwie od zawsze. Pierwotnie dobrze sprawdzał się w polowaniach na dziki. Kiedyś nawet, w Stanach Zjednoczonych, zajmował się tropieniem uciekających niewolników, jednak gwałtownie zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ uznano go za niewystarczająco agresywne zwierzę. Prędzej powitałby zbiegów radosnym merdaniem ogonem niż groźnym szczekaniem. Dziś uczestniczy niekiedy w akcjach policyjnych, jako służbowy pies tropiący.

Ciekawostki (Bloodhound Gang – The Bad Touch)

Rasa ta nosi taką samą nazwę, jak jedna z amerykańskich kapel Bloodhound Gang. The Bad Touch to jeden z ich najpopularniejszych utworów. Zespół słynie z kontrowersyjnych tekstów, posługuje się różnymi stylami muzycznymi takimi jak rap, rock, czy punk rock. Czyżby nasz dzisiejszy bohater był inspiracją dla nazwy słynnego bandu? Tego możemy się jedynie domyślać.

Jak wygląda pies św. Huberta?

Bloodhound pies to zwierzę, którego ciężko pomylić z inną rasą. Jego charakterystyczne cechy wyglądu sprawiają, iż z miejsca rozpozna go każdy miłośnik czworonogów. jeżeli chcesz poznać jego aparycję, zapraszamy do przeczytania poniższego opisu.

Pierwsze wrażenie po zobaczeniu bloodhounda

Bloodhound, jak mówi wzorzec, jest jednym z największych pośród psów gończych. Mimo iż ma grube kości i jest dość masywny, to wcale nie wygląda ociężale. Widoczna muskulatura i duża wytrzymałość czynią z niego szybkiego, a także skutecznego psa myśliwskiego. Na pyszczku oraz szyi możemy zaobserwować zwisające fałdy – to jego cecha charakterystyczna. Oczy są małe i owalne, zwykle mają ciemnobrązowy lub orzechowy kolor. Bloodhound ma także długie, miękkie w dotyku, zwisające uszy. Długi i gruby ogon wygina się w kształt ostrza szabli. Jego dobrze umięśnione i silne kończyny sprawiają, iż jest w stanie pokonywać choćby długie dystanse.

Wymiary najlepszego psa gończego

Bloodhound zalicza się do ras dużych. To postawny pies sporych rozmiarów. Najlepszy wzrost dla samca to 68 cm w kłębie, a dla samicy 42 cm. Przy czym wzorzec przewiduje cztery centymetry tolerancji w jedną lub w drugą stronę. jeżeli chodzi o wagę, to masa ciała psów może wynosić od ok. 46 do 54 kg, a suk od 40 do 48 kg.

Szata psa św. Huberta

Sierść bloodhounda tworzy ochronę przed chłodem. Jest bowiem bardzo gęsta i przylegająca. Mimo iż pies ten jest krótkowłosy, to jego sierść zapewnia mu dobrą izolację. Jedynie włosy na spodzie ogona są nieznacznie dłuższe. Może występować on w trzech odmianach kolorystycznych, zatem jego maść może być:

  • dwubarwna (czarna podpalana);
  • wątrobiana podpalana;
  • jednobarwna (czerwona).

Przygotowanie do wystawy

Bloodhound to pies, który nierzadko gości na wystawach. Warto podkreślić jego piękny, naturalny wygląd, dlatego w pierwszej kolejności należy wykąpać zwierzę, by sierść była lśniąca i odświeżona. Włosy tak samo, na tułowiu, jak i na całym ciele powinny nieskazitelnie się prezentować – w tym celu można przeczesać je furminatorem, który dokładnie pozbędzie się wypadającego podszerstka. Trzeba pamiętać także o odstających włosach między palcami – wyglądają nieestetycznie, więc warto je powycinać. Pazury nie powinny dotykać podłogi, dlatego można je skrócić, posługując się cążkami dla psa. W razie potrzeby dobrym pomysłem jest zapytanie o radę osobę doświadczoną w tej kwestii.

Bloodhound – pielęgnacja psa krótkowłosego

Pielęgnacja bloodhounda nie jest ani czasochłonna, ani skomplikowana, jednak mimo wszystko konieczna. Podawanie psa świętego Huberta podstawowym zabiegom pielęgnacyjnym odbije się pozytywnie nie tylko na jego wyglądzie, ale również zdrowiu. W końcu dbanie o higienę zwierzęcia to podstawowy obowiązek każdego opiekuna. Podpowiemy, jak tego dokonać.

Kleszcze na skórze psa? Jest na to sposób!

Dokładne wyczesywanie sierści psa jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. Dzięki temu łatwiej zauważyć kleszcza na skórze pupila. Kiedy dostrzeżemy nieprzyjaznego pajęczaka, powinniśmy jak najszybciej go usunąć przy pomocy pensety. jeżeli nie mamy doświadczenia, nie warto zwlekać, musimy zabrać zwierzę do lekarza weterynarii. Kleszcz w szybkim tempie potrafi zrobić spore spustoszenie w organizmie psa. Zamiast leczyć lepiej przeciwdziałać, dlatego można kupić zwierzakowi obrożę przeciwpchelną. Dobrze sprawdza się Bayer Foresto, to popularny produkt owadobójczy – jest znany głównie, dzięki wysokiej skuteczności.

Jak pielęgnować sierść bloodhounda?

Bloodhound pies potrzebuje regularnego wyczesywania sierści, ponieważ gubi jej naprawde spore ilości. Do czesania psa krótkowłosego idealnie nada się szczotka włosiana lub gumowa. Najlepiej używać jej raz w tygodniu, a kiedy bloodhound gubi włosy intensywniej – codziennie.

Bloodhound nie musi być kąpany bez potrzeby, jeżeli jednak nastanie taka konieczność (bo np. bardzo się ubrudzi) można wykąpać go z użyciem szamponu dla psów krótkowłosych. By uniknąć infekcji skóry, po umyciu trzeba go dokładnie wysuszyć ręcznikiem lub suszarką – musimy jedynie pamiętać, by dmuchanie nie było ustawione na zbyt duże grzanie.

Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne

Szczególną uwagę powinniśmy przywiązywać do pielęgnacji uszu i oczu psa tej rasy. Bloodhound ma duże, zwisające uszy, które kiepsko się wentylują. Właśnie dlatego musimy poddawać je regularnym kontrolom i czyścić nadmiar zalegającej woskowiny (dzięki temu unikniemy pojawienia się stanów zapalnych). Powinniśmy używać preparatów przeznaczonych do tego celu, czyli kropli do uszu dla psa. Wybór jest ogromny, jednak najbezpieczniejsze i często polecane są krople od producenta Vetoquinol.

Bloodhound ma dość głęboko osadzone oczy i opadającą powiekę, co sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Dlatego, jeżeli zauważymy, iż oczy zaczynają ropieć, warto przetrzeć je wacikiem nasączonym kroplami do oczu dla psa.

Bloodhound pies – charakter rasy

Bloodhound nadaje się nie tylko, jako pies służbowy i ratowniczy – to również świetny towarzysz. Jakie cechy jego charakteru sprawiają, iż tak dobrze jest w stanie pełnić tyle funkcji? Opowiemy co nieco o usposobieniu tej rasy.

Myśliwski pies w stosunku do rodzin z dziećmi

Bloodhound powszechnie znany jest, jako łagodny pies, nieprzejawiający agresji. Na co dzień spokojny i bardzo przyjacielski. Bezgranicznie oddany opiekunowi, do którego jest mocno przywiązany. Z reguły nie lubi zostawać sam w domu, jeżeli wcześniej nie wypracujemy z nim adekwatnych nawyków. Dzieci traktuje dobrze, o ile znają zasady adekwatnego traktowania zwierząt. Pies oczywiście również musi mieć z nimi od małego stały kontakt.

Jak pies św. Huberta reaguje na obcych?

Bloodhound pies może być świetnym towarzyszem dla innych zwierząt. Oczywiście w tym przypadku warto zadbać o prawidłową socjalizację, która powinna być rozpoczęta już w hodowli. Poza tym zupełnie obcych ludzi traktuje raczej z pewną nutką dystansu, ale nigdy nie jest w stosunku do nich agresywny. Gości, których zna, wita zawsze ciepło i otwarcie.

Bloodhound – co lubi robić w czasie wolnym?

Bloodhound, jako pies myśliwski jest urodzonym tropicielem. Zadowolą go zabawy węchowe, w których będzie mógł odszukiwać smakołyki schowane w zakamarkach maty węchowej. Oprócz tego potrzebuje codziennej dawki ruchu, dzięki temu w domu będzie spokojny i wyciszony.

Wychowanie bloodhounda

Pies św. Huberta, by adekwatnie zachowywać się wśród ludzi i zwierząt domowych, a także być spokojnym ułożonym pupilem, który chętnie zostaje sam w domu, musi mieć zapewnione odpowiednie warunki i zaspokojone potrzeby. Mówimy o tym, co ważne w wychowaniu bloodhounda.

Bloodhound w domowym zaciszu – dom czy blok?

Bloodhound pies nie nadaje się do mieszkania w bloku. Potrzebuje dużej przestrzeni, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go w domu jednorodzinnym. Musimy jednak pamiętać, by teren, na którym przebywa psiak, był ogrodzony, ponieważ zobaczywszy interesujący obiekt, może rzucić się za nim w pogoń i uciec. To typowy pies myśliwski – nie będzie dobrym stróżem, ponieważ w domu jest raczej spokojny i nieszczekliwy. W terenie to prawdziwy wulkan energii.

Akcesoria przydatne bloodhoundowi

Bloodhound ceni sobie komfortowy odpoczynek, dlatego warto zaopatrzyć go w legowisko dla psów dużych. Rozmiar wypoczynku możemy indywidualnie dopasować do wielkości pupila. Dla bloodhounda polecane są legowiska w typie sofy, ponieważ dzięki oparciu może on wygodnie podeprzeć głowę. Do wypraw w teren trzeba się odpowiednio przygotować. By podczas wycieczki do lasu nie stracić z oczu swojego bloodhounda, można zaopatrzyć go w odblaskową obrożę – dzięki temu zwierzak będzie widoczny choćby z daleka. Do obroży można przymocować mały lokalizator, który umożliwia szybkie znalezienie psa w przypadku ucieczki.

Bloodhound – co zrobić, by pies był posłuszny?

Cechy przypisywane danej rasie to jedno, jednak poszczególne osobniki mogą się od siebie różnić – my, jako opiekunowie, poprzez obserwację konkretnego bloodhounda, mamy okazję poznać go naprawdę. Pies posłucha tylko takiego właściciela, któremu w pełni zaufa. Kluczem do udanej współpracy jest adekwatna komunikacja z psem poprzez budowanie więzi. Dlatego musimy poświęcać dużo czasu swojemu pupilowi. Najlepiej robić to poprzez wspólną zabawę i wyznaczanie granic. Ważnym elementem w wychowaniu szczeniaka jest jego socjalizacja – malucha warto stopniowo oswajać z towarzystwem dzieci i innych zwierząt. Warto zabierać go w różne miejsca, by mógł poznawać nowe osoby oraz dźwięki.

Bloodhound – szkolenie psa myśliwskiego

Bloodhound uchodzi za dość uparte i niezależne zwierzę, wszak w pracy musi wykazywać się dużą samodzielnością. Potrzebuje on konsekwentnego opiekuna, który zna specyfikę psów myśliwskich i potrafi się z nimi obchodzić. Jak należy to robić? Podpowiadamy.

Nauka posłuszeństwa

Bloodhound pies to inteligentne stworzenie, które słabość opiekuna lubi wykorzystywać na swoją korzyść. jeżeli w porę go nie wychowamy, przestanie się słuchać kogokolwiek i będzie żył wyłącznie na własnych zasadach. W jego szkoleniu ważna jest nauka posłuszeństwa, ponieważ umożliwi mu wpojenie podstawowych reguł, panujących w świecie ludzi i zwierząt. Opiekun musi być stanowczy i wyrozumiały jednocześnie. Codzienne treningi powinny przebiegać w przyjaznej atmosferze.

Smaczki, jako dobra forma motywacji

Pies św. Huberta jest bardzo wrażliwy, dlatego szkolenie powinno odbywać się bez użycia agresji. Zamiast tego dużo skuteczniejsze może okazać się nagradzanie pupila. Żaden psi łakomczuch nie pogardzi przysmakami. Nic tak nie zrekompensuje mu wysiłku podczas treningu, jak porcja ulubionych smaczków. Musimy pamiętać, iż nie mogą przekraczać 10% dziennej dawki.

Sporty dla bloodhounda

Bloodhound to pies tropiący, który jest wykorzystywany w różnego rodzaju służbach. Może brać udział w zawodach dzikarzy, w których zadaniem jest oczywiście znalezienie dzika po śladzie. Pupil św. Huberta sprawdzi się także w tropieniu użytkowym (mantrailing – dyscyplina sportowa, która polega na tym, iż pies dzięki węchu musi odnaleźć pozoranta).

Bloodhound – hodowla

Bloodhound nie jest tak popularnym psem, jak owczarek niemiecki. Szczeniaka na OLX jest znacznie ciężej odszukać, ponieważ popyt na tę rasę nie jest aż tak wielki. Czy w naszym kraju w ogóle możliwe jest nabycie upragnionego psa bloodhound? Hodowla idealna z całą pewnością istnieje, a my podpowiemy, jak ją znaleźć.

Metryka i rodowód

Dokumenty, które potwierdzają tożsamość psa to oczywiście metryka i rodowód. Nie są one jednak tym samym i trzeba nauczyć się je rozróżniać. Metrykę powinien otrzymywać każdy szczeniak bloodhound. Hodowla, w której urodził się maluch musi być zarejestrowana w ZKwP i jej właściciele są zobowiązani do wydawania kompletnie wypełnionej metryki (czyli psiego aktu urodzenia). Na jego podstawie wyrabiany jest rodowód, który jest potrzebny do założenia hodowli, ponieważ zawarte w nim informacje to dane odnośnie poprzednich pokoleń. W ten sposób najlepiej sprawdzić czystość rasy – wystarczy poprosić o sprawdzenie rodowodów rodziców szczeniaka.

Bloodhound – hodowla bez zarzutu

Bloodhound to pies, który wymaga specjalnego podejścia. Przed nabyciem szczeniaka powinniśmy upewnić się, czy faktycznie pasuje do naszego trybu życia i charakteru. Hodowca powie nam, czego możemy się spodziewać po tej rasie, by każdy niezdecydowany mógł podjąć świadomą decyzję. Nie jest mu obojętny los szczeniąt bloodhound. Hodowla przez nas odwiedzana musi oferować nowo narodzonym psom i ich rodzicom dobre warunki. Agresywne lub wystraszone maluchy powinny wzbudzić nasz niepokój. Dobry hodowca dba o zdrowie, socjalizację i rozwój swoich podopiecznych.

Wyprawka z hodowli dla wszystkich malucha

Coraz częściej zdarzają się przypadki, kiedy to hodowca wraz ze szczeniakiem, wręcza nowemu opiekunowi małą wyprawkę. Możemy znaleźć w niej zazwyczaj: dwie miski, karmę oraz małą obrożę wraz ze smyczą. Taki gest zawsze dobrze świadczy o hodowli.

Bloodhound sprzedam, czyli uwaga pseudohodowcy!

Zapewne wpisując w wyszukiwarkę hasło “bloodhound sprzedam, nie pojawi się, aż tak dużo ogłoszeń , jak w przypadku “owczarek niemiecki, szczeniak olx”. Przede wszystkim powinniśmy unikać ogłoszeń, w których jest napisane, iż pies jest w typie rasy – oznacza to, iż nie mamy do czynienia z bloodhoundem czystej krwi. Kupowanie psów rasowych jest tak ważne, ponieważ zwierzęta z pseudohodowli zwykle nie mają zapewnianych odpowiednich warunków. Nie są przebadane pod kątem występowania wad genetycznych, więc szczeniaki mogą rodzić się chore.

Bloodhound pies – zdrowie rasy i typowe choroby

Bloodhound uważany jest za odpornego psa, cieszącego się dobrym zdrowiem. Żyje mniej więcej od 10 do 12 lat. To bardzo wytrzymały zwierzak, któremu zbytnio nie przeszkadzają niskie temperatury. jeżeli nie będziemy kontrolować ilości spożywanych przez niego posiłków, możemy doprowadzić go do otyłości. Bloodhound generalnie uważany jest za rasę zdrową. Oprócz infekcji uszu i oczu powinniśmy także zadbać o jego skórę. Kiedy między fałdy dostanie się wilgoć, powinniśmy je osuszyć i przetrzeć specjalnymi chusteczkami. Choroby, które od czasu do czasu mogą występować u bloodhounda to:

  • ektropium – polega na wywijaniu się dolnej powieki na zewnątrz, co może prowadzić do zapalenia spojówki. W tym przypadku należy przemywać oko specjalnymi preparatami higienicznymi. Ekstremalne przypadki wymagają operacji.
  • skręt żołądka – to uraz poważny w skutkach, może doprowadzić choćby do śmierci. Szybka interwencja chirurgiczna staje się tu niezbędna. Typowe objawy skrętu żołądka to: nadmierne ślinienie się, apatia, próby bezskutecznego zwrócenia pokarmu. Są nieprzyjemne zarówno dla psa, jak i dla jego opiekuna, dlatego warto wdrażać odpowiednie działania profilaktyczne, tzn. pilnować, by miał odpoczynek po jedzeniu i nie jadł za szybko.
  • dysplazja stawów biodrowych i łokciowych – wszystkim dużym rasom mogą dokuczać kłopoty ze stawami. Właśnie dlatego nie można ich forsować, zwłaszcza szczeniąt w okresie wzrostu. W przeciwnym razie może to prowadzić do problemów z poruszaniem się w późniejszym wieku.

Bloodhound – jak wygląda jego żywienie?

Bloodhound pies to doświadczony myśliwy, który potrzebuje diety adekwatnej do wieku oraz poziomu aktywności. Podpowiemy, co jest ważne w jego żywieniu.

Karma komercyjna i dieta BARF, czyli dostępne sposoby żywienia

Karmienie psa w dużej mierze zależy od preferencji smakowych pupila. Jednak to my, jako opiekunowie, wybieramy metodę karmienia, która (według naszej opinii) będzie dla niego najodpowiedniejsza. Jedną z możliwości jest podawanie zwierzęciu gotowej karmy. To najszybsza droga do nakarmienia swojego pupila. Nie zapominajmy jednak, iż skład jest istotny – produkty premium nie zawierają konserwantów, ani sztucznych barwników.

Drugą z opcji jest dieta BARF (czyli surowe mięso z podrobami oraz dodatkami typu warzywa i owoce), która ma wiele zalet: jest przede wszystkim smaczna i dobrze się trawi. Musimy jednak pamiętać, iż poszczególne składniki, muszą być podawane we adekwatnych proporcjach, by pies się nie rozchorował. Tu potrzebna jest specjalistyczna wiedza psiego dietetyka.

Szczeniak i dorosły pies – różnice w żywieniu

Młody bloodhound nie może obejść się bez pożywienia, które idealnie zaspokoi jego zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Potrzebuje więcej tłuszczu i białka, niż dorosły pies. Dlatego najlepiej podawać mu karmy przeznaczone dla szczeniąt – są bogate w witaminy i składniki mineralne niezbędne maluchom. Odpowiednio zbilansowana gotowa karma sprawi, iż szczeniak będzie prawidłowo rósł i się rozwijał. Oczywiście porcje trzeba dostosować do poziomu jego aktywności malucha. Warto pamiętać, by posiłki były podawane o stałych porach.

Kiedy szczeniak podrośnie i stanie się dorosłym psem, powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego jedzenia do 2-3 razy dziennie. Karma dla ras dużych będzie najodpowiedniejsza dla psa bloodhound. Cena za duży worek może wydawać się duża, jednak po przeliczeniu na kilogram, nie jest taka straszna. Sucha karma na długo zachowuje zdatność do spożycia choćby po otwarciu opakowania. Rynek obfituje w różnorodne karmy, dzięki temu ich wybór można dostosować nie tylko do wieku psa, ale również preferencji smakowych. Bez znaczenia, czy twój pupil lubi dziczyznę, drób, jagnięcinę, czy wołowinę, z pewnością znajdzie smak, który przypadnie mu do gustu.

Pies bloodhound – cena i koszty utrzymania

Bloodhound nie jest zbyt popularnym psem w naszym kraju (zapewne najbardziej kojarzą go myśliwi). Nie dotyczy to jednak tylko tej rasy, przykładowo mało znany jest także wilczak czechosłowacki (wolfdog), cena za szczenię jest niższa, niż w przypadku psa św. Huberta. Wilczak kosztuje od ok. 3000 do 4000 tysięcy złotych, a bloodhound od 4000 do choćby 6000 tysięcy złotych. Jednak to nie koniec, opowiemy także o wydatkach dodatkowych.

Pies bloodhound – koszt miesięcznego utrzymania

Miesięcznie na bloodhounda musimy przeznaczyć od ok. 200-300 zł, lub choćby trochę więcej, w zależności od karmy, jaką wybierzemy. W ciągu miesiąca potrzebuje oczywiście pożywienia i worków na odchody. Przydatne mogą okazać się też przysmaki treningowe (na początku potrzeba ich naprawdę sporo).

Pies bloodhound – koszt utrzymania w ujęciu dwuletnim

Oprócz podstawowych rzeczy takich, jak jedzenie, psu św. Huberta przydadzą się takie akcesoria, jak: legowisko XL, miski, zabawki, smycz i obroża, szampon, szczotka. Na wszystko to wydamy ok. 600-700 zł. usługi, z jakich pupil będzie musiał korzystać to z całą pewnością wizyty u lekarza weterynarii. Jednorazowy koszt to 100 zł.

Podsumowanie

Bloodhound pies dał początek dwóm innym rasom – polski gończy i ogar polski. To rzecz jasna dobry myśliwy, ale nie tylko. Opisaliśmy czym zajmował się kiedyś i dziś. Opisaliśmy także krótko jego wygląd i najważniejsze cechy charakteru. Warto zaznaczyć, iż to przyjacielski i zarazem uparty psiak – powiedzieliśmy, jak wygląda jego szkolenie i wychowanie. O bloodhounda trzeba dbać w odpowiedni sposób, dlatego poruszyliśmy kwestie pielęgnacji oraz prawidłowego żywienia. Przybliżyliśmy także temat odpowiedniej hodowli i powiedzieliśmy, po czym poznać tę najlepszą. Na koniec powiedzieliśmy trochę o kosztach. Mamy nadzieję, iż ułatwiliśmy Wam podjęcie dobrej, świadomej decyzji, a nowy czworonożny domownik będzie doskonałym wyborem.

Idź do oryginalnego materiału