Tuja znana jest również jako żywotnik. Wygląda efektownie zarówno solo, jak i w żywopłocie. Ma kolumnowy kształt oraz jasnozielone igły przez cały rok. choćby zimą bardzo ładnie się prezentuje, dzięki czemu nie musimy martwić się, iż ogród wygląda jak siedem nieszczęść. Nie oznacza to jednak, iż na kilka miesięcy możemy zapomnieć o roślinie i nic przy niej nie robić.
REKLAMA
Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże
Czy trzeba podlewać tuje zimą? Wiele osób żyje w błędzie
Prawidłowe dbanie o tuje to klucz do tego, żeby nie zostały uszkodzone, zdrowo rosły i fantastycznie prezentowały się przez kolejne sezony. jeżeli do tej pory myślałaś, iż rośliny nie trzeba podlewać zimą, byłaś w błędzie. Gdy nie ma śniegu, a temperatura utrzymuje się na plusie, tym bardziej należy dostarczyć żywotnikowi wody.
Sprawdź też: Żółknące liście to znak ostrzegawczy. Zadbaj o szeflerę, a znów będzie cieszyła oko soczystą zielenią
jeżeli tego nie zrobisz, może dojść do suszy fizjologicznej, czyli sytuacji, gdy gleba jest zamarznięta, a korzenie nie mogą pobierać wilgoci w wystarczającym stopniu. Nawadniaj krzew w umiarkowanych ilościach i pamiętaj, żeby nie lać wody bezpośrednio na gałęzie.
Tuje - zdjęcie ilustracyjne Fot. istockphoto.com/SIN FRONTERAS AnnaSieroslawska
Czy trzeba otrzepywać tuje ze śniegu? W jednej sytuacji to konieczne
Oprószone śniegiem tuje prezentują się wręcz magicznie i wprowadzają do ogrodu świąteczny klimat. Niestety nie zawsze jest to dla nich dobre. Cienka powłoka lekkiego i sypkiego śniegu nie jest problemem, bo tworzy warstwę izolacyjną. Z kolei gdy mamy do czynienia z grubą, ciężką warstwą, to może ona doprowadzić do łamania gałęzi i pędów oraz deformacji pokroju. jeżeli nie chcesz do tego dopuścić, strzep śnieg, gdy pozostało sypki. Zacznij od dołu i kieruj się ku górze. Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.