Sukulenty stanowią fantastyczną ozdobę, która cieszy oko. W Polsce określa się je również mianem roślin gruboszowatych. Mimo iż zwykle olśniewają wyglądem na parapetach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kilka z nich znalazło się również w ogrodzie. Potrafią przetrwać w warunkach ograniczonej dostępności wody, przez co świetnie znoszą suszę. Ich sekret? Zdolność do jej magazynowania w tkankach.
REKLAMA
Zobacz wideo Włoskie życie Mariety Żukowskiej. Tańce do białego rana, kolacje, carbonara. Jednej rzeczy absolutnie nie wolno odmówić Włochom
Jakie są przykłady sukulentów do ogrodu? Niestraszna im będzie sucha i piaszczysta gleba
Sukulenty to szeroka gama roślin o wielu odmianach i gatunkach. Są różnorodne, jeżeli chodzi o kształt, kolor, a także fakturę. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Będą świetną opcją dla początkujących ogrodników i zapominalskich, gdyż wybaczają pielęgnacyjne zaniedbania. Doskonale radzą sobie choćby po dłuższej nieobecności właściciela.
Do popularnych gatunków sukulentów do uprawy w ogrodzie należą:
Rojniki i rozchodniki będą łatwe w uprawie, odporne na suszę, idealne do słonecznych miejsc.
Delosperma jest zimoodporna, dobrze znosi mróz i sprawdza się na otwartej przestrzeni.
Agawy są nie tylko efektowne, ale także duże, więc będą świetne jako ozdoba ogrodu. Potrzebują jedynie słońca i lekkiego podłoża.
Aloesy będą dekoracyjne i praktyczne, a ich liście mają adekwatności lecznicze. Dobrze rosną w cieple i słońcu.
Rozchodnik - zdjęcie ilustracyjneFot. zimt2003/pixabay
Czy ślimaki lubią rozchodniki? O tym powinien wiedzieć każdy ogrodnik
Ślimaki to jeden z problemów, z którym najczęściej mierzą się ogrodnicy. W tym przypadku również sprawdzą się sukulenty, a konkretniej rozchodniki (Sedum). Działają niczym straszak na nieproszone mięczaki. Wszystko za sprawą zawartości związków fenolowych i terpenów, które są jak naturalna bariera ochronna. Co więcej, pięknie kwitną, przyciągając pszczoły i motyle. Wszystkie te adekwatności sprawiają, iż ich wybór to jedna z najlepszych inwestycji dla twojego ogrodu.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.