Co zrobić z przelaną rośliną? Uprawa kwiatów doniczkowych daje wiele euforii i satysfakcji, ale by pięknie rosły, należy o nie odpowiednio zadbać. Nadmierne podlewanie może doprowadzić nie tylko do brązowienia liści, ale także do śmierci rośliny. Na szczęście poznałam sposób, aby postawić ją na nogi. Niezbędną rzecz większość kobiet na pewno ma w swojej łazience.
REKLAMA
Zobacz wideo Przesadzajcie, a urośniecie! Oto, jak powinno się przesadzać rośliny doniczkowe!
Czy da się uratować przelaną roślinę? Ten patent jest niezawodny. Potrzebna jest jedna rzecz z łazienki
Przelanie przejawia się żółknięciem i opadaniem liści, miękkimi łodygami, nieprzyjemnym zapachem zgnilizny oraz pleśnią, która może osadzać się na wierzchniej warstwie gleby. Niestety nadmiar wody doprowadza również do gnicia korzeni, a to krótka droga do obumarcia kwiatów. Czy przelaną roślinę można jeszcze przywrócić do żywych? Oto jak udało mi się to zrobić.
Zobacz też: Dwa błędy i katastrofa gotowa. Tego nie rób w grudniu, bo magnolia zmarnieje i nie zakwitnie
Przelana roślina fot. redakcja
Trikiem na uratowanie kwiatów jest zastosowanie tamponów. Brzmi osobliwie, ale to naprawdę działa. Tampony świetnie pochłaniają wilgoć, więc włożyłam kilka do ziemi w doniczce i zostawiłam na parę godzin. Regularnie sprawdzałam poziom ich nasączenia i w razie potrzeby wymieniałam na nowe, aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu.
Jak uniknąć przelania kwiatów? Odpowiednia doniczka to podstawa
Aby zapobiec przelaniu roślin, warto uzbroić się w doniczki z odpływem, a na spodzie umieścić drenaż z keramzytu. To niezbędne, by nadmiar wody mógł znaleźć ujście i ściekał na podstawkę. Można też wykorzystać inną technikę nawadniania kwiatów. Do miski wystarczy wlać wodę, a następnie włożyć do niej doniczki na kilka minut, a roślina "napije się" tyle, ile będzie potrzebowała. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.