Wszyscy zachwalają jego zupę grzybową na Wigilię. Z tym przepisem zachwycisz rodzinę

2 tygodni temu
Nie w każdym regionie Polski na Wigilię podaje się grzybową. Wielu z nas je wtedy barszcz czerwony. W tym roku można przełamać tradycję i spróbować zupy według przepisu Tomasz Strzelczyka. Oczywiście mogą też z niego skorzystać osoby, którym święta kojarzą się z grzybową. Nie pożałują.


Tomasz Strzelczyk jest finalistą programu "Masterchef Polska", a także znanym blogerem kulinarnym, twórcą portalu Oddaszfartucha i kanału na YouTube o tej nazwie. Jego film, na którym przygotowuje wigilijną zupę grzybową według własnej receptury ma już parę lat, ale takie rzeczy się starzeją. Przez ten czas wyrobił też sobie opinię jednego z najlepszych przepisów na Boże Narodzenie.

"Skorzystałam. Wszyscy zachwyceni, zabłysnęłam. Przyznałam szczerze, iż to pana przepis", "Super przepis. Pierwszy raz w życiu robiłem taką zupę i wyszła naprawdę super", "Zrobiłam tę zupę w ubiegłym roku. Pyszna. W tym roku też będzie daniem wigilijnym", "Wyszło przepysznie, dziękuję i pozdrawiam" – zachwalają internauci.

Nie pozostaje nam nic innego, niż tylko spróbować. W składniki zaopatrzymy się w dowolnym sklepie spożywczym lub dyskoncie. Nie ma tu prawie nic wyszukanego (no, może poza cząbrem, bo nie wszyscy go mają w domach) i drogiego (z wyjątkiem rzecz jasna grzybów), ale proste rzeczy często są właśnie najlepsze.



Wigilijna zupa grzybowa wg przepisu Tomasza Strzelczyka


Składniki:


80 g suszonych grzybów


250 ml śmietany 18 proc.

3 litry wody


4 marchewki średniej wielkości


kawałek selera (1/4 szt.)


1 por


3 średnie cebule


2 liście laurowe


4 ziela angielskie


masło do smażenia


1 łyżeczka suszonego cząbru



Przygotowanie:


Dodatkowe porady: jedną cebulę możemy delikatnie opalić (ale nie spalić) nad palnikiem lub upiec w piekarniku, by nabrała odpowiedniego aromatu i to właśnie ją wrzucamy do wywaru. Tomasz Strzelczyk na swojej stronie radzi też, by użyć mieszkanki grzybów – borowików i podgrzybków. Gotowe danie możemy podawać z makaronem, uszkami (też z grzybami) lub łazankami.

Idź do oryginalnego materiału