Tajemnicze uroczysko Mucharyniec, nazywane również Muszaryńcem, to fragment lasu, który przypomina wycięty okrąg porośnięty jedynie karłowatym drzewostanem. Rośliny rozważnie omijają obszar, wokół którego rozciąga się fosa w formie trzęsawisk i bagien. Choć nie prowadzi do niego żadna ścieżka, to wielu śmiałków próbowało się tam dostać. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, iż miejsce to robi wszystko, by go nie znaleźć. Wariuje GPS, a turyści tracą orientację w terenie.
REKLAMA
Zobacz wideo "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" - Julia Wieniawa powraca w sequelu polskiego slashera. Zwiastun
Leśne uroczysko Mucharyniec. To najbardziej tajemnicze miejsce na mapie Polski
jeżeli nabierzemy ochoty na poszukiwanie przygód i mroczną wyprawę do tajemniczego miejsca, jakim jest uroczysko Mucharyniec, koniecznie weźmy ze sobą wysokie kalosze, ciepłe ubrania, coś do jedzenia i picia oraz tradycyjną mapę. Nawigacja GPS czy telefon komórkowy na kilka nam się zdadzą. Dziwny, okrągły obszar w środku lasu o wielkości pięciu hektarów ma bowiem emanować niepokojącą energią, która zakłóca działanie sprzętu oraz okłamuje kompasy. choćby mieszkańcy okolic przyznają, iż na tajemniczą wyspę trudno jest się dostać, gdyż tracą orientację w terenie. Jedno z licznych podań mówi o tym, iż zjawisko ma związek z meteorytem, który podobno spadł w tym miejscu, a jego pozostałości zakłócają urządzenia elektroniczne. Inna legenda traktuje, iż uroczysko jest miejscem lądowania statku pozaziemskiej cywilizacji. To z kolei miałoby tłumaczyć, dlaczego nie chcą rosnąć tam drzewa i występują inne anomalie. A jednak lokalna ludność skłania się bardziej ku trzeciej teorii.
Mucharyniec to miejsce owiane legendami. Przed laty miał działać tam tajemniczy kult
Inna historia przekazywana przez okoliczną ludność opowiada o świątyni. Podobno podczas jednej z odprawianych niegdyś tajemniczych uroczystości miejsce kultu zapadło się nagle pod ziemię wraz ze wszystkimi uczestnikami. Nie zabrakło również chrześcijańskim akcentów. Powodem "dziury w lesie" miało być także pojawienie się Matki Boskiej, czego dowodem są odciśnięte stopy w kamieniu. Głaz został przeniesiony przez mieszkańców tych terenów i pozostawiony we wsi Krzywowólka przed miejscową kaplicą.
Wybierając się więc na Mucharyniec, możemy również zahaczyć o święty kamień, który z pewnością poruszy wyobraźnię niejednego śmiałka. W roku 2013 powstał szlak rowerowy "Na Mucharyniec", z którego chętnie korzystają odważni turyści. Najczęściej jednak część drogi jest nieprzejezdna ze względu na podmokłe tereny.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.