Trzęsienie ziemi we Włoszech. "Doszło do silnych wstrząsów"

4 godzin temu

W Neapolu, na południu Włoch, doszło do trzęsienia ziemi o sile 4,4. Z danych Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii wynika, iż wcześniej ziemia iż zatrzęsła się kilka razy. Nie odnotowano poszkodowanych. Częściowo zawieszono komunikację miejską.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,4 zaczęło się o godzinie 12:07 w rejonie Pól Flegrejskich w okolicy Neapolu. Wstrząsy były na tyle silne, iż odczuli je mieszkańcy niemal wszystkich dzielnic miasta, a także pobliskiego Puzzoli.

Neapol. Trzęsienie ziemi

Włoski Narodowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii (INGV) przekazał, iż do słabszych wstrząsów, o sile 2,1, doszło minutę wcześniej.

O 12:22 odnotowano kolejne trzęsienie ziemi, o sile 3,5. Miało miejsce na głębokości ok. 3 km.

ZOBACZ: Trzęsienie ziemi w sercu Turcji. Mieszkańcy w panice wybiegli z budynków

Nie odnotowano żadnych poważnych zniszczeń i nie ma osób poszkodowanych. Kilka szkół, znajdujących się blisko Pól Flegrejskich ewakuowało uczniów. Młodzież czekała na zewnątrz na uspokojenie sytuacji.

Ze względów bezpieczeństwa zawieszono kursowanie II linii metra oraz lokalnych kolei - Cumana i Circumflegrea. Na ulice Neapolu i Pozzoli wyszły dodatkowe patrole policji.

ZOBACZ: Gerard Depardieu skazany. Aktor usłyszał wyrok sądu

"Trwa spory rój sejsmiczny. Natychmiast nakazałem wszystkim patrolom lokalnej policji wyjście na ulice. Doszło do silnych wstrząsów, które przestraszyły ludność. Wzywam wszystkich do zachowania spokoju i pozostania na otwartych przestrzeniach" - przekazał burmistrz Puzzuoli, Gigi Manzoni, cytowany przez gazetę "Il Mattino".

Włochy. "Wstrząsy przestraszyły ludność"

Z danych INGV wynika, iż słabe wstrząsy miały miejsce także w poniedziałek 12 maja. Po godzinie 14:38 doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 2.

Pola Flegrejskie to kaldera superwulkanu, która jest bardzo aktywna sejsmicznie. W lutym w ciągu jednej doby zarejestrowano ponad 350 wstrząsów, z których najsilniejszy miał siłę 3,9.

ZOBACZ: Silne trzęsienie ziemi. Władze Chile ostrzegają przed tsunami

Pola Flegrejskie ostatni raz wybuchły ponad 40 tys. lat temu. Erupcja była na tyle potężna, iż część naukowców uważa ją za przyczynę wyginięcia neandertalczyków w Europie.

WIDEO: Rumunia powtarza wybory. Ruszyło głosowanie
Idź do oryginalnego materiału