Popularne surfinie oraz pelargonie coraz częściej skutecznie zastępowane są begoniami zwisającymi. Te piękne rośliny balkonowe kwitną przez całe lato, zachwycając swoimi kolorowymi kwiatami i urokliwym zapachem. Co więcej, jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, będą cieszyć nasze zmysły aż do pierwszych, późnojesiennych przymrozków.
REKLAMA
Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy
Kwiaty na balkon zwisające: Jak pielęgnować begonie zwisającą?
Begonie zwisające to rośliny ozdobne, cieszące się coraz większą popularnością wśród miłośników kwiatów balkonowych. Doskonale bowiem sprawdzają się zarówno w wiszących donicach przed oknem, jak i na tarasach, balkonach oraz w ogrodach. Dodatkowo zachwycają posiadaczy swoim wyjątkowo długim okresem kwitnienia. Ich kolorowe, pachnące kwiaty zdobią naszą przestrzeń od początku maja aż do pierwszych przymrozków późną jesienią. Begonie są także dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z ogrodnictwem. Rośliny te są bowiem niezwykle odporne, a do tego proste w uprawie. Begonie sadzimy w doniczkach już w kwietniu, o ile temperatura nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Gdy jednak pozostało chłodno, kwiaty możemy przez pewien czas trzymać w zaciszu mieszkania, by potem wystawić je na zewnątrz. Wystarczy już tylko wiedzieć, jak odpowiednio o nie zadbać.
Kwiaty na balkon: Begonie stale kwitnące będą cieszyć nasze oczy
Begonie zwisające nie są wymagającymi kwiatami, dlatego dobrze będą się czuły zarówno w mocno nasłonecznionych, jak i półcienistych stanowiskach. Jedyne, co musimy im zapewnić, jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne, to ochronę przed silnym wiatrem oraz przeciągami. Ich płatki są bowiem dosyć delikatne i gwałtownie mogą zostać zerwane przy niekorzystnej pogodzie. Ziemia, w której sadzimy roślinę, powinna być żyzna, przepuszczalna oraz mieć lekko kwaśny odczyn pH. Begonie podlewamy regularnie, uważając, by ich nie przelać. jeżeli woda będzie się zatrzymywać, może dojść do przegnicia korzeni. Wystarczy, iż damy begonii dość mocno przeschnąć przed kolejnym nawodnieniem. Równocześnie nie powinniśmy dopuszczać do całkowitego wyschnięcia ziemi, gdyż kwiaty mogą zacząć więdnąć. Najlepiej jeżeli woda do podlewania zostanie uprzednio przefiltrowana, na przykład w specjalnym dzbanku. Begonie możemy również nawadniać poprzez zanurzenie w misce lub podstawce z wodą, od dołu. To prosty i sprawdzony sposób, który nie wymaga wielkiego wysiłku.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.