Pozytywny efekt ćwiczeń ze zwierzętami: większy niż zwierzę

ochrona24.info 4 tygodni temu
Ćwiczenia ze zwierzętami mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie ich właścicieli. (informacje o zdjęciu)

Nie jest tajemnicą, iż spacer, bieganie lub wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń jest świetne Aktywność fizyczna To mogłoby być Pozytywny efekt W twoim życiu, ale co z futrzastymi członkami rodziny, którzy również mogą brać udział w tych sesjach ćwiczeń i czerpać z nich korzyści, jednocześnie wnosząc pozytywne rzeczy do życia swoich właścicieli?

Profesorowie Wyższa Szkoła Zdrowia i Nauk Humanistycznych Podrzędny Uniwersytet Stanowy Kolorado (CSU) wyrażone w artykule korzyści Co to znaczy ćwiczyć z nami Zwierzęta. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż to nie wszystko Zwierzęta Nadają się do tych zajęć, ale są inne zajęcia, takie jak psy, które radzą sobie lepiej.

Do najczęstszych zajęć opisywanych przez ekspertów uniwersyteckich zaliczały się spacery, bieganie i wędrówki, chociaż niektóre małe psy, a choćby koty, w zależności od ich osobowości, mogą lubić spacery w zwierzęcych „wózkach” lub plecakach.

Osoby posiadające zwierzęta mogą angażować je w aktywność fizyczną, taką jak bieganie, spacery lub wędrówki.

Dane cytowane przez członków uniwersytetu sugerują, iż właściciele psów są o 24% mniej narażeni na ryzyko śmierci z jakiejkolwiek przyczyny, podczas gdy osoby z chorobami serca czerpią „większe korzyści” z posiadania zwierzęcia.

Zwracają również uwagę, iż spacery z psem przez 20 do 30 minut dziennie pomagają osiągnąć minimalną ilość umiarkowanej do energicznej aktywności fizycznej zalecanej przez American Heart Association, która wynosi 75 do 150 minut tygodniowo.

Badania cytowane przez profesorów uniwersyteckich sugerują, iż regularne spacery mają pozytywny wpływ nie tylko na życie ich właścicieli, ale także na ich zwierzęta, na których mogą skorzystać problemy behawioralne, a także serce, umysł, gęstość kości i ogólny stan zdrowia. -istnienie.

Choć aktywność fizyczna może mieć pozytywny wpływ na życie Twoje i Twojego zwierzaka, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą weterynarii, gdyż pozwoli to uniknąć problemów zdrowotnych spowodowanych niepotrzebnym dodatkowym wysiłkiem.

Włączanie zwierząt domowych do zajęć fizycznych ich właścicieli może również zachęcać do socjalizacji.

Ernesto Avila, lekarz weterynarii i prezes Grupy Amascota Krajowej Rady Producentów Zbilansowanej Żywności i Żywienia Zwierząt (KONAFAB) z Meksyku, ogłoszono w oświadczeniu udostępnionym informacja Aktywność fizyczna może również sprzyjać socjalizacji.

Dzieje się tak głównie dlatego, iż właściciele mogą uczestniczyć w działaniach, w które angażują się inni właściciele zwierząt, poznając w ten sposób nowych ludzi i nawiązując kontakty w ramach innej społeczności.

dane z Fundacja KonwergencjaZ danych zawartych w zestawieniu wynika, iż ​​dla 46% dzieci, po rodzicach, zwierzęta domowe są głównym źródłem wsparcia emocjonalnego, a dla 50% psów lub kotów kojarzy się ze swoimi „towarzyszami zabaw”.

Według Avili około ośmiu na dziesięciu dzieci w wieku od 9 do 12 lat woli bawić się ze swoimi zwierzętami niż uciekać się do gier wideo jako formy rozrywki.

Avila zwraca uwagę, iż sporty dla psów są zdrową alternatywą, która pomaga stymulować umysły psów poprzez rozwijanie ich umiejętności poznawczych, ale przede wszystkim poprzez utrzymywanie ich w aktywności umysłowej.

Badacze z CSU wyjaśniają, iż istnieją „nietradycyjne” zajęcia, takie jak angażowanie zwierząt domowych w sesje jogi („doga”) czy ćwiczenia na podłodze, podczas gdy wyszkolony pies będzie mógł towarzyszyć swojemu właścicielowi podczas wykonywania pompek, deski i przysiadów . lub przysiad.

Idź do oryginalnego materiału