POZNAŃ: Rusza budowa apartamentów na styku Jeżyc i Grunwaldu

1 rok temu

W prestiżowej lokalizacji na styku Jeżyc i Grunwaldu rusza budowa Marcelińskiej 18. Mieszkania wybuduje Eiffage Polska Budownictwo, a inwestorem jest debiutujący w Poznaniu deweloper Eiffage Immobilier Polska. Obie firmy to część Grupy Eiffage, która jest w dziesiątce największych grup budowlanych Europy.


W pobliżu budynków Uniwersytetu Medycznego i niedaleko terenów zielonych – przy ulicy Marcelińskiej w Poznaniu rozpoczęła się realizacja inwestycji premium – Marcelińska 18.

Za budowę odpowiada Eiffage Polska Budownictwo, sprawdzony generalny wykonawca, znany m.in.z realizacji galeriiPosnania. – Projekt i realizacja mieszkań pod szyldem Grupy Eiffage daje gwarancję zakończenia budowy w terminie i z dbałością o każdy detal. Jesteśmy częścią międzynarodowej grupy budowlanej, za którą stoją lata doświadczeń i która na swoim koncie ma realizację prestiżowych projektów na całym świecie – podkreśla Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. inwestycji w firmie deweloperskiej Eiffage Immobilier Polska.

Efektownie i elegancko

Wyznacznikiem Marcelińskiej 18 jest wysoki standard i komfort mieszkańców. We wnętrzach budynków znajdą się klimatycznie urządzone części wspólne i miejsce spotkań dla mieszkańców. – Przy projekcie tej inwestycji towarzyszyła nam idea Form Follows Function stworzona na przełomie XIX i XX wieku przez Louisa Sullivana. Odnosi się ona do modernizmu, który stawiał na pierwszym miejscu funkcjonalność. Forma budynku ma nawiązywać bezpośrednio do jego przeznaczenia i funkcji, dlatego w Marcelińskiej 18 postawiliśmy na rozplanowanie mieszkań i przestrzeni wspólnych zapewniających komfort użytkowania przez lata. Niewątpliwą zaletą jest również kameralność inwestycji, która gwarantuje mieszkańcom prywatność i pozwoli na budowanie sąsiedzkich relacji – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska.

W skład Marcelińskiej 18 wejdą dwa budynki podobne skalą oraz wysokością do otaczającej zabudowy. Niższy odwołuje się do zabudowy w pierzei ul. Marcelińskiej, drugi – do wyższych obiektów od strony ul. Grunwaldzkiej.

Elewacje budynków łączą współczesne rozwiązania architektoniczne z zapożyczonymi detalami i klasycznymi podziałami, które nawiązują do sąsiedniej zabudowy kamienicznej z I połowy XX wieku oraz modernistycznej zabudowy wielorodzinnej socrealizmu – mówi Adrian Kruszewski z pracowni Dementi, architekt Marcelińskiej 18.Podkreśla również, iż charakteru całości dodają przestronne częściowo przeszklone balustrady balkonów o efektownych, owalnych zwieńczeniach.

Komfort i wysoki standard

W Marcelińskiej 18 znajdą się 144 mieszkania o metrażach od25mkw. do 140mkw. Na parterze zaplanowano przestronne ogródki o szczególnie intymnym charakterze, a z balkonów i tarasów na wyższych piętrach będzie roztaczał się widok na Łazarz i Jeżyce.

Komfort mieszkańców był dla nas kluczowy, dlatego zadbaliśmy o mieszkania dwustronne z dwoma balkonami, a także studia z odrębną strefą sypialnianą dla zapewnienia większej prywatności. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w panoramiczne 3-szybowe okna o doskonałej izolacji termicznej i dźwiękowej, a mieszkańcy otrzymają do dyspozycji system master key – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska.

We wnętrzach Marcelińskiej 18 powstanie strefa chillout z czytelnią dla mieszkańców. Teren inwestycji wraz z podziemnym parkingiem zostanie ogrodzony, a kontrolę dostępu zapewnią wideodomofony i monitoring wizyjny.

Marcelińska 18 to także zielone miejsce na mapie Poznania. Teren inwestycji obejmie istniejący 120-letnistarodrzew oraz nową zieloną strefę relaksu z ławkami i placem zabaw. Będą też stojaki na rowery. Deweloper zadbał także o ekologiczne rozwiązania takie jak oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów, odzysk wody opadowej do podlewania części wspólnychi dachy pokryte roślinnością.

Prace zakończą się w ostatnim kwartale 2024 roku. Realizacja inwestycji w ramach branżowej synergii i ścisłej współpracy między deweloperem – Eiffage Immobilier Polska, a generalnym wykonawcą – Eiffage Polska Budownictwo daje klientom gwarancję jakości, wysokiego standardu inwestycji i terminowego zakończenia budowy.

Topowa lokalizacja przy słynnych Jeżycach

Marcelińska 18 powstaje na styku ulicy Marcelińskiej i Polnej. W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. Niedaleko są również jednostki Uniwersytetu Medycznego (m.in. Collegium Pharmaceuticum). Jedynie 9 minut spacerem dzieli inwestycję od Parku Manitiusa, 12 minut od Parku Wilsona i 13 minut od Parku Kasprowicza.

Eiffage Immobilier Polska należy również do jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie, która jest odpowiedzialna m.in. za realizację takich kultowych obiektów jak szklana piramida Luwru, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau czy budynek Opery w Sydney.

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie, Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi oraz apartamentowiec HB1820 w sąsiedztwie ASP i Atmo na Kępie Mieszczańskiej Wrocławiu. Eiffage realizuje również projekt PRS Białostocka dla Heimstaden. Deweloper planuje także dalszy rozwój działalności w innych większych aglomeracjach w Polsce.

Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: szklana piramida Luwru, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau i charakterystyczne żagle Opery w Sydney. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez Generalnego Wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Idź do oryginalnego materiału