Park Siennicki w dzielnicy Przeróbka przejdzie modernizację. W ramach Budżetu Obywatelskiego zostaną wyremontowane chodniki oraz zamontowane nowe ławki i kosze na śmieci. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 460 tysięcy złotych.
W minionym tygodniu podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „Niweleta” Adam Linko, które zajmie się projektem i realizacją wymiany ścieżek spacerowych w Parku Siennickim. Inwestorem przedsięwzięcia z ramienia miasta jest Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Park Siennicki – historyczne znaczenie
Park Siennicki, otoczony ulicami Siennicką, Elbląską, Powalną i Wygon, funkcjonuje od 1930 roku jako park osiedlowy. Zachował swój układ przestrzenny z okresu międzywojennego oraz cenny drzewostan.
Na szczególne wyróżnienie zasługują doskonale zachowane aleje z kasztanowców oraz topole we wschodniej części parku. W ostatnich latach powstały wygrodzone dobrze wyposażone placyki zabaw dla dzieci oraz stół do tenisa stołowego. Ponadto na wyposażenie parku składa się układ asfaltowych alejek spacerowych, ławki i kosze na śmieci.
W centralnej części Parku Siennickiego powstała specjalna rabata w ramach programu „Gdańskie Motylówki” korespondującego z projektem „Gdańsk pomaga pszczołom”. Środkami do realizacji tego celu jest posadzenie w 21 lokalizacjach Gdańska 350 sztuk krzewów z gatunku Budleja Dawida. Przy każdej ze stref ustawione zostały tablice informacyjne.
Plany na przyszłość
Modernizacja Parku Siennickiego to część większego planu poprawy infrastruktury miejskiej w Gdańsku. Nowe inwestycje mają na celu zwiększenie komfortu mieszkańców oraz poprawę estetyki przestrzeni publicznej.
Dodajmy, iż w nieco dalszym sąsiedztwie powstaje też inwestycja mieszkaniowa – to mieszczańska kamienica tuż przy ul. Angielska Grobla. Zachęcamy do zapoznania się z wizualizacjami.
mn