Drodzy Przyjaciele Przyrody,
mój blog PRZYRODA DLA SOSNOWCA to okazja dzielenia się z Wami obszernymi artykułami na tematy przyrodnicze. dla wszystkich blogera najfajniejszy moment to taki, w którym publikowane treści żyją własnym życiem. Ponad połowa wejść na mojego WordPressa to Wasze samodzielne wyszukiwania! Dziękuję!
W 2023 roku wspólnie pobiliśmy liczbę wyświetleń wpisów na blogu i przekroczyła poziom ponad 40 tysięcy kliknięć! Co więcej blog odwiedziło 29 127 unikatowych odbiorców (wzrost o 7 tysięcy!).
Rekordową popularnością cieszył się wpis dotyczący raniuszka (wyświetlony ponad 7 tysięcy razy). Dotychczas wpis, który miał największą liczbę wyświetleń dotyczył dzików (2019 rok, 5293 wyświetlenia). Co ciekawe, wpis o tej białej kuleczce z długim ogonem od początku, czyli od publikacji, utrzymuje się w top 10 każdego roku (10. miejsce w 2019 r., 6. miejsce w 2020 r., 3. miejsce w 2021 r., pierwsze w 2022 r. i obecnie).
Jak będzie w przyszłym roku? To zależy tylko od Was.
Im częściej odwiedzicie blog, tym większy będzie Wasz wpływ na tworzenie kolejnych wpisów.
Nie da się ukryć, iż treści dotyczące ptaków zdominowały tę platformę. W top 10 artykułów znalazło się 7 wpisów dotyczących ptaków (sierpówka, raniuszek, żuraw, wybór budek lęgowych, akcja Zaproś Dudka do Ogródka, okres lęgowy ptaków oraz o wymieraniu czajek).
Nie dziwi też 7 miejsce wpisu o Konkursie Drzewo Roku (Fabrykant). W końcu to sukces w skali całej Europy. W lutym wybuchła afera związana z polskimi preselekcjami do Eurowizji, co przełożyło się na dużą czytalność wpisu o Wątkach przyrodniczych w tym konkursie. Przez cały rok trwała także moja batalia o oklejenie Egzotarium (9 msc.) i ochronę ptaków (13 msc.) przed rozbijaniem się o szklane powierzchnie… i to też mocno śledziliście.
Miesiącem z największą liczbą wyświetleń w 2023 roku był marzec. A wśród najnowszych wpisów najczęściej czytaliście ten o braku zabezpieczeń przy Egzotarium i o tym jak wiewiórka
budują gniazdo.
Najwięcej czytelników bloga Przyrody dla Sosnowca mieszka w: Polsce, USA, Irlandii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.
A KTÓRY WPIS WY NAJBARDZIEJ PAMIĘTACIE?
Czekam na Wasze komentarze.
FACEBOOK – podsumowanie 2023
Odnośnik do strony: https://www.facebook.com/PrzyrodaDlaSosnowca/
Chciałbym z całego serca podziękować Wam za Wasze zaangażowanie i wsparcie w minionym roku. Dzięki Wam mogliśmy wspólnie zrealizować wiele ciekawych i ważnych akcji ekologicznych, takich jak liczenie ptaków, sadzenie drzew, czy promowanie zrównoważonego stylu życia. Jesteście niesamowici!
Bardzo się cieszę, iż czytacie moje wpisy na fanpage-u i dzielicie się ze mną Waszymi spostrzeżeniami i pomysłami. Wasze komentarze są dla mnie bardzo cenne i motywujące. Dziękuję Wam również za oddane głosy na moje drzewa w konkursie Drzewo Roku. To dla mnie wielki zaszczyt, iż mogę reprezentować tak piękne i wyjątkowe okazy. W tym roku były to: dąb Fabrykant (European Tree of the Year) oraz dąb Napoleona i Bluchera (Drzewo Roku – Polska).
Zapraszam Was do dalszego śledzenia mojego profilu i uczestnictwa w kolejnych akcjach ekologicznych zaplanowanych na 2024 rok. Razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszej planety.
A oto garść statystyk z 2023 roku:
Liczba obserwujący stronę na Facebooku to 4128 osób (na dzień 30 grudnia 2023 r.), z czego kobiety stanowią 66.60% a mężczyźni 33.40% odbiorców.
Strona została wyświetlona przez 281 tysięcy osób i jest to wzrost o 45,9%. W ciągu roku przybyło aż 641 fanów, za co ogromnie dziękuję!
Największym zainteresowaniem cieszyły się następujące wpisy:
- Kończy się historia sosny z sosnowieckiej Patelni…
(40 259 wyświetleń, link – 21 grudnia 2023 r.) - JERZYKI WRÓCIŁY DO SOSNOWCA
(37 295 wyświetlenia, link – 6 maja 2023 r.) - Mamy to! JASKÓŁKOWNIK dotarł na Rybaczówkę
(27 956 wyświetlenia, link – 16 listopada 2023 r.).
Jeżeli klikniecie na powyższe link to odnajdziecie tam całą treść postów.
Jeżeli chodzi o największą liczbę fanów na Facebooku to pochodzą oni z: Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii oraz Stanów Zjednoczonych. Natomiast pod względem polskich miast są to: Sosnowiec, Warszawa, Katowice, Dąbrowa Górnicza oraz Łódź.
🩷💜Podsumowanie – INSTAGRAM 2023 💜🩷
Odnośnik do strony:
Co roku Instagramowa platforma jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Próbuję odnaleźć złoty środek pomiędzy tym, co chciałbym publikować, a tym co promuje algorytm. Mimo to udało osiągnąć całkowity zasięg o wartości 14,7 tys., wyświetleń (wzrost o 58,6 % w porównaniu do poprzedniego roku).
🩷 W 2023 roku moje 283 posty uzyskały 5,7 tys. polubień, czyli średnio 20 polubień na post. Średnio 5% z 386 obserwujących lubi publikowane posty.
💜 Waszym największym zainteresowaniem cieszyły się grafiki dotyczące mojej wygranej w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Dąb Fabrykant dał mi wiele wspaniałych emocji i cieszę się, iż to doceniliście.
🩷 Fajnie jest patrzeć na zestawienie, które to Wy utworzyliście. Doceniliście moje odznaczenie z okazji 600-lat Miasta Łodzi, uzyskanie przeze mnie tytułu Osobowości Roku 2022 oraz moje wystąpienie w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.
💜W topowej 9 znalazły się dwa zdjęcia z miejsca, gdzie odzyskuję energię. Wieś Chotyze to przepiękna przyrodnicza enklawa. Nie zabrakło także zdjęć ukazujących mój aktywny wkład w ochronę przyrody. Polubiliście moje zdjęcia: z ZAJERZYSTYM jeżem oraz z tworzenia łąk kwietnych!
🩷Bardzo cieszy mnie fakt, iż moje Instagramowe konto polubiło w 2023 roku 125 nowych osób (a więc o 53 osoby więcej niż rok temu). Wizyty w profilu na Instagramie wyniosły 1405, czyli odnotowałem wzrost o 14,6 %.
💜Moimi odbiorcami na Instagramie są główni mieszkańcy: Sosnowca, Warszawy, Katowic, Łodzi i Wrocławia. Natomiast topowe kraje to: Polska, Indie, Włochy, Niemcy i Ukraina.
🩷 Pamiętajcie, iż moje media społecznościowe traktuje jako swoisty dziennik i platformy edukacyjne. Dlatego chcąc mnie wesprzeć przekażcie link do profilu swoim znajomym.
🩷💜 A TY KTÓRE ZE ZDJĘĆ LUBISZ NAJBARDZIEJ? 🩷💜
Pozostaje jeszcze jedna platforma. To YouTube.
Odnośnik do strony: https://www.youtube.com/@PrzyrodaDlaSosnowca/videos
Odnajdziecie tam przede wszystkim filmy z moich akcji przyrodniczych oraz działań ogrodniczych. Chętni do oglądania?
Nie zabrakło także przyrodniczych obserwacji i zagranicznych wyjazdów:
A TY KTÓRE FILMY NAJBARDZEJ LUBISZ?
Jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądały zestawienia w minionych latach to specjalnie dla Was przygotowałem pełną listę:
- Podsumowanie 2022 roku
- Podsumowanie 2021 roku
- Podsumowanie 2020 roku
- Podsumowanie 2019 roku
- Podsumowanie 2018 roku