Zgodnie z informacjami, które przekazaliśmy przed weekendem, od poniedziałku stacja paliw Circle K przy al. Kraśnickiej została zamknięta. Od rana realizowane są prace demontażowe. Po ich zakończeniu budynek stacji oraz sąsiednia stacja kontroli pojazdów zostaną zburzone.
Lublin. Stacja paliw Circle K zamknięta
O zamknięciu stacji paliw Circle K przy al. Kraśnickiej w Lublinie informowaliśmy już przed weekendem [Ostatnie dni działania stacji paliw w Lublinie. Po zamknięciu zostanie zburzona. Co powstanie w tym miejscu?]. Wiadomość ta zaskoczyła wielu kierowców oraz okolicznych mieszkańców, którzy nie byli jej świadomi.
Ostatnim dniem funkcjonowania stacji paliw była niedziela, 24 listopada. Tego dnia, mimo iż stacja była otwarta, brakowało paliwa, które nie było dostarczane od kilku dni. W nocy z niedzieli na poniedziałek na wjeździe i wyjeździe z terenu stacji pojawiła się taśma i pachołki, które uniemożliwiły kierowcom wjazd. Pylon z cenami paliw został wyłączony.
W poniedziałek, 25 listopada, od rana na terenie stacji rozpoczęły się prace demontażowe, obejmujące pylon z cenami paliw, wyposażenie budynku stacji oraz myjnię automatyczną. W najbliższych dniach prace będą kontynuowane, w tym demontaż dystrybutorów paliw oraz pozostałych elementów stacji. W dalszym ciągu trwa demontaż sąsiadującego budynku stacji kontroli pojazdów.
Mieszkania i biura na tzw. Rogatce Warszawskiej
Po zakończeniu prac demontażowych oba budynki zostaną zburzone. Na tym miejscu właściciel planuje wzniesienie obiektów o charakterze biurowo-mieszkaniowym. Na razie inwestor nie udziela szczegółowych informacji na temat projektu.
„Wydziały Architektury i Budownictwa nie otrzymał żadnego wniosku o udzielenie pozwolenia na budowę w tym rejonie. Plan miejscowy przeznacza teren Rogatki Warszawskiej pod usługi z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowej wielorodzinnej do 49% powierzchni użytkowej docelowego programu zagospodarowania terenu” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Będzie wycinka drzew
Realizacja inwestycji będzie wiązać się z wycinką setek drzew rosnących na tym terenie. W listopadzie na wielu z nich pojawiły się wymalowane numery.
„Do Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej nie wpłynął dotychczas żaden wniosek o usunięcie drzew na wskazanym terenie. Być może właściciel terenu prowadzi we własnym zakresie inwentaryzację stanu i rozmieszczenia drzew na działce” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, oznakowanie drzew zostało wykonane przez firmę działającą na zlecenie projektanta inwestycji, który prowadzi prace geodezyjne związane z pozyskaniem mapy do celów projektowych. Oznaczenia mają na celu doprowadzenie baz geodezyjnych do zgodności ze stanem faktycznym.
ZDJĘCIA