W nadchodzącym miesiącu Polsat Viasat Nature poleca: Podróż dookoła świata z Davidem Attenborough. Program „Rekin alfa” w którym zbadamy, czy rekiny żyją stadnie. Nowe odkrycia dotyczące dinozaurów w dokumencie „Czas gigantów – 2”.
Z Davidem Attenborough dookoła świata
W każdy wtorek od 6 maja, godz. 21:00
Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ biografie
Tytuł oryginalny: Attenborough’s Global Adventures
Rok: 2021
Spodziewano się, iż sir David Attenborough po osiemdziesiątce przejdzie na emeryturę… Tymczasem wędruje on po całym świecie i wykorzystując najnowsze technologie do ukazywania świata przyrody, tworzy nową epokę filmów przyrodniczych. Od przygody w najnowocześniejszej łodzi podwodnej na Wielkiej Rafie Koralowej po lasy deszczowe Borneo: w tej serii zobaczymy wiele niesamowitych stworzeń i miejsc, które odwiedził słynny biolog.
Od legwanów na wyspach Galapagos po pingwiny królewskie na Georgii Południowej; od sokoła wędrownego w Rzymie po legendarnego ptaka dodo w Muzeum Historii Naturalnej: David Attenborough dzieli się z nami swoją wiedzą poprzez zapierające dech w piersi materiały filmowe i znakomitą grafikę komputerową, stworzoną na potrzeby jego licznych, wielokrotnie nagradzanych filmów.
Czas gigantów – 2
Czwartek 8 maja, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ historia starożytna/ archeologia
Tytuł oryginalny: Time of the Giants 2
Rok: 2023
Większość odkryć dotyczących dinozaurów pochodzi z półkuli północnej. Tymczasem nowe pokolenie paleontologów znalazło kilka nowych gatunków tych gadów w Patagonii, Afryce i Indiach na terenach, które kiedyś tworzyły superkontynent o nazwie Gondwana.
Dinozaury te mogły przetrwać przez pewien czas po uderzeniu asteroidy. Nowe znaleziska odsłaniają przed nami zupełnie nowy obraz czasów wielkich gadów.
Rekin alfa
Piątek 9 maja, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ świat przyrody/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Boss Shark
Rok: 2024
Naukowcy tylko w niewielkim stopniu rozumieją dynamikę społeczną żarłaczy białych. Zwykle rekiny to samotni myśliwi, gromadzą się tylko w określonych porach roku – i na krótki czas stają się zwierzętami stadnymi. Eksperci od rekinów, dr Riley Elliott i Kori Burkhardt, są świadkami ekscytującej rywalizacji.
Chcą po raz pierwszy stwierdzić, który żarłacz biały pełni w stadzie rolę samca alfa. Badają zatem szybkość rekinów, ich umiejętności łowieckie i odwagę, aby odkryć lidera stada, który w okresie lęgowym będzie miał pierwszeństwo w dostępie do największych samic.
foto, źródło. Viasat