
Ratusz szuka wykonawcy, który – po pierwsze – dokona rozbiórki starego budynku pływalni przy al. Kobylińskiego, a po drugie – teren ten zagospodaruje. Wszystko powinno przebiec sprawnie i szybko, w zaledwie kilka miesięcy.
Ogłoszone postępowanie przetargowe jest kilkuelementowe, przy czym realizacja pierwszego oznacza definitywne pożegnanie z budynkiem pływalni.
Zamknięcie basenu stało się przesądzone w momencie powstania Aquaparku przy ul. Miodowej.
Przypomnijmy…
Projekt budowy pływalni przygotowało Warszawskie Biuro Miastoprojekt Stolica-Wschód w latach 1962-1970. Jednokondygnacyjny obiekt powstał w czynie społecznym przy udziale takich przedsiębiorstw, jak Petrobudowa, Mostostal i Elektromontaż Warszawa. Za aranżację wnętrz w 1973 roku odpowiadał konserwator zabytków, płocki artysta malarz i muzealnik (późniejszy dyrektor Muzeum Mazowieckiego) Tadeusz Wojciech Zaremba. W środku udostępniono dwie hale basenowe – z dużą i małą niecką, pomieszczenia administracyjne, technologiczne i szatnie.
Docelowo 160 miejsc parkingowych
Wyłoniony wykonawca wpierw przystąpi do rozbiórki wysłużonej pływalni, aby na tym miejscu mogły powstać dwa nowe parkingi – każdy przewidziany na 60 miejsc postojowych. Parkingi wykonane będą z ażurowych płyt betonowych.
Do tych 120 miejsc parkingowych trzeba jeszcze doliczyć 40 kolejnych, które już tam są. W tym przypadku wykonawca wymieni nawierzchnię ze starej, asfaltowej na nową, wykonaną z kostki polbrukowej.
Wybrane miejsca zostaną przeznaczone na potrzeby aut, z których korzystają osoby z niepełnosprawnością.
Parking będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Przewidziano również montaż nowego oświetlenia i dostawienie małej architektury (w postaci ławeczek i śmietniczek).
– Całość otoczymy nowymi chodnikami. Jeden zbudujemy od Al. Kobylińskiego wzdłuż ogrodzenia sąsiedniej nekropolii, drugi natomiast – od muru cmentarza do ul. Bartniczej – opisuje Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, w mediach społecznościowych.
Chodnik od strony Miejskiego Przedszkola nr 10 zostanie miejscowo poszerzony, dojdzie również do wymiany kostki betonowej na szarą. Część chodnika graniczącego z ogrodzeniem cmentarza zostanie rozbetonowana, aby wygospodarować miejsce na nowe nasadzenia zieleni.
– Posadzimy nową roślinność: 56 drzew, 1,4 tys. krzewów, a do tego mnóstwo ozdobnych traw i bylin – uzupełnia prezydent odnośnie planowanej inwestycji.
Wjazd będzie zapewniony od strony al. Kobylińskiego.
Ile czasu potrwa budowa?
Oferty można składać do 7 kwietnia. Wykonawca będzie miał na wywiązanie się z przedmiotu umowy pięć miesięcy. Przy założeniu, iż ratuszowi uda się wyłonić wykonawcę i podpisać z nim umowę w maju, a po drodze nie wystąpią jakieś nieprzewidziane przeszkody i pogoda okaże się łaskawa, to jest prawdopodobne, iż wszystko będzie gotowe na 1 listopada.