Kiedy przycinać czereśnie? Tylko jeden termin wchodzi w grę. Inaczej z obfitych zbiorów nici

2 dni temu
Zdjęcie: Kiedy przycinać czereśnie?, istock/@redstallion


Przerzedzanie drzew owocowych sprawia, iż szybciej rosną i lepiej się rozwijają. Kiedy przycinać czereśnie, aby w okresie zebrać kosze czerwonych kulek? Okazuje się, iż możesz to zrobić tylko w jednym terminie.
Czereśnie to owoce sezonowe, które uwielbiają zarówno dorośli, jak i dzieci, jednak w sklepach ceny za kilogram przyprawiają o zawrót głowy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na uprawę drzewa w ogrodzie. Pielęgnacja wcale nie jest trudna, ale należy pamiętać o jednym podstawowym zabiegu, który zapewni duże zbiory. Kiedy przycinać czereśnie? Oto najlepszy termin.
REKLAMA


Zobacz wideo Przesadzajcie, a urośniecie! Oto, jak powinno się przesadzać rośliny doniczkowe!


Kiedy przycinać czereśnie? Zabieg ma wielkie znaczenie. Dzięki niemu w przyszłym sezonie zbierzesz kosze owoców
Przycinanie drzewek owocowych jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Dzięki temu nie tylko będą lepiej kwitnąć, ale także poprawi się ogólna kondycja drzewa. Wypuści ono nowe pędy, a do owoców będzie docierało więcej światła.
Co zrobić żeby czereśnia miała dużo owoców? Co zrobić żeby czereśnia miała dużo owoców? Fot. Paweł Sowa / Agencja Wyborcza.pl
jeżeli zastanawiasz się, kiedy przycinać czereśnie, musisz mieć na uwadze to, iż można to robić tylko i wyłącznie po zbiorach owoców, czyli najczęściej na przełomie lipca i sierpnia. Cięcie wykonane we właściwym terminie sprawi, iż drzewo zyska większą odporność na choroby.
PORADA! Podczas cięcia należy usunąć suche i martwe gałęzie oraz takie, na których nie pojawiły się owoce. Pamiętaj też o gałęziach rosnących krzyżowo. Możesz je obciąć lub podwiązać sznurem, by się wyprostowały.


Co zrobić, żeby czereśnia miała dużo owoców? Nie zapomnij o nawożeniu. W tym celu sprawdzą się domowe sposoby
Czereśnię warto nawozić jesienią, aby przygotowała się na nadchodzącą zimę i pobrała z gleby jak najwięcej składników odżywczych. Na szczęście nie musisz biec do sklepu ogrodniczego, bo nawóz możesz przygotować samodzielnie. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.


Gnojówka z pokrzyw. Kilogram rośliny potnij, zalej 10 litrami wody i odstaw na około 20 dni. Co kilka dni przemieszaj zawartość, a kiedy przestanie fermentować, podlej drzewa. Pamiętaj jednak, by rozcieńczyć mieszankę z wodą w proporcji 1:10.
Popiół drzewny jest bogaty w potas, fosfor, wapń i mikroelementy. Wystarczy rozsypać go pod drzewkiem. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować popiołu uzyskanego ze spalania drewna barwionego, impregnowanego lub lakierowanego.
Idź do oryginalnego materiału