Jesienne nawożenie tui przeprowadź już teraz. Rozkrusz i dodaj do wody. Iglaki przestaną gubić igły

4 godzin temu
Zdjęcie: Jesienne nawożenie tui przeprowadź już teraz. Rozkrusz i dodaj do wody. Iglaki przestaną gubić igły, istock/@Lex20


Tuje to jedne z najpopularniejszych roślin w polskich ogrodach. Stanowią piękną ozdobę i często są sadzone na żywopłot. Zdarza się jednak, iż wraz z nadejściem chłodniejszych dni igły zaczynają brązowieć. Jak temu zapobiec?
Chociaż tuje nie są wymagającymi roślinami, czasem potrzebują pomocy. Jesienią warto zastosować wobec nich odżywczy nawóz, który wzmocni je przed nadchodzącą zimą. Na szczęście nie musisz kupować gotowych produktów, bo odżywkę możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy produkt z kuchennej szafki.

REKLAMA







Zobacz wideo Przesadzajcie, a urośniecie! Oto, jak powinno się przesadzać rośliny doniczkowe!



Czym nawozić tuje na jesień? Oto najlepszy przepis. Iglaki będą rosły gęsto i zdrowo
Tuja najlepiej rośnie na wilgotnej glebie o odczynie lekko kwaśnym, którego wartość pH waha się od 4,5 do 5,5. Idealnym stanowiskiem jest miejsce słoneczne lub półcieniste. Nie wymaga częstego podlewania, ale w okresie upałów warto zwrócić na nią większą uwagę, bo w przypadku wysokich temperatur może wymagać codziennego nawadniania.





tuje (zdj. ilustracyjne) Sergii Kolesnikov/istock


Tuje należy nawozić trzy razy do roku - wiosną, latem i na jesień, a wówczas odwdzięczy się pięknym zielonym kolorem i będzie zdrowo rosła. Nawożenie jesienne warto wykonać najpóźniej w październiku. Jesienny nawóz powinien być bogaty w potas i magnez, które wzmocnią roślinę i zapobiegną brązowieniu igieł. Do tego celu świetnie sprawdzi się odżywka z drożdży. Wystarczy, iż 100 g produktu rozkruszysz i rozpuścisz w 10 litrach ciepłej wody. Po dwóch godzinach przelej mieszankę do konewki i podlej tuje.


Jaki domowy nawóz do tui? Wykorzystaj wodę po warzywach. To bogactwo składników mineralnych
Innym sposobem na odżywienie tui jest podlanie ich niesoloną wodą po gotowanych warzywach. Taki wywar zawiera mnóstwo składników odżywczych jak witaminę C, witaminy z grupy B, potas oraz magnez. Kiedy woda przestygnie, wystarczy wlać ją pod rośliny. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału